Watykan: papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI, który kończy 92 lata

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek odwiedził w poniedziałek swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, który we wtorek skończy 92 lata. Watykan poinformował, że Franciszek złożył mu życzenia urodzinowe oraz świąteczne.

 

"Na początku Wielkiego Tygodnia papież Franciszek udał się dziś po południu do klasztoru Mater Ecclesiae, by złożyć Benedyktowi XVI życzenia z okazji świąt Wielkanocy. Spotkanie było także okazją do tego, by Ojciec Święty złożył, ze szczególną serdecznością, życzenia urodzinowe emerytowanemu papieżowi, który jutro skończy 92 lata" - poinformował watykański rzecznik Alessandro Gisotti.

 

Franciszek regularnie odwiedza przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy swego poprzednika, mieszkającego w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

 

Dni poprzedzające urodziny papieża Ratzingera upływają w klimacie dyskusji po niedawnej publikacji jego tekstu na temat skandalu pedofilii w Kościele. Jako główne przyczyny nadużyć wskazał on rewolucję seksualną 1968 roku i upadek moralny, do jakiego doszło w jej konsekwencji.

 

Wielu komentatorów uznało, że rozważania te naruszyły równowagę w Watykanie, jaką udało się wypracować w związku z obecnością mieszkającego tam również emerytowanego papieża. Wśród niektórych watykanistów pojawiły się nawet wątpliwości, czy Benedykt XVI sam napisał ten tekst, czy też za jego publikacją stoją środowiska konserwatywne, przeciwne Franciszkowi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.22

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook