Papież: nie bójmy się wątpliwości w wierze, rozmawiajmy o nich także z Jezusem

(fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)

"Jedyny moment, w którym można popatrzeć na kogoś z góry, to ten, gdy pomaga mu się wstać" - powiedział papież Franciszek dzieciom i młodzieży podczas wizyty w rzymskiej parafii w niedzielę. Wyznał, że także on miał chwile zwątpienia w kwestiach wiary.

 

Papież odwiedził parafię w dzielnicy Monteverde, która trzy ostatnie lata modliła się i gromadziła w namiocie, ponieważ w jej kościele zawalił się fragment sufitu. W odnowionym kościele Franciszek w czasie mszy dokonał obrzędu namaszczenia olejem ołtarza.

 

W czasie Mszy papież nie wygłosił homilii. Zamiast niej przeznaczono kilka minut na osobistą refleksję wiernych. Przed rozpoczęciem Liturgii Eucharystycznej Franciszek poświęcił ołtarz główny kościoła.

 

Wcześniej podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą, odpowiadając na ich pytania, papież przyznał, że miał wątpliwości w wierze, zwłaszcza w trudnych sytuacjach życiowych: "Miałem ich wiele, na przykład w obliczu katastrof".

 

"Jak z tego wyszedłem? Nie sam, nie można samemu uporać się z wątpliwościami; dlatego ważne jest, by zawsze mieć przyjaciół" - tłumaczył. Radził: "Jeśli macie wątpliwości, złośćcie się na Jezusa, powiedzcie mu: ja w to nie wierzę; to także piękna modlitwa".

 

Ojciec Święty wskazał również na potrzebę pomagania ludziom w podniesieniu się z upadków i dodał, że "jedyną chwilą, gdy możemy patrzeć na kogoś z góry jest ta, gdy pomagamy mu się podnieść".

 

Jedna z dziewczynek zapytała papieża, czy osobiście dawał jedzenie ubogim.

 

"Tak, robiłem to, bo muszą to robić wszyscy chrześcijanie; dawać jedzenie ubogim" - odpowiedział.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.17

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook