Watykan: w rocznicę śmierci Jana Pawła II msza przy grobie i publikacja dokumentu Franciszka

(fot. unsplash.com)

Msza przy grobie św. Jana Pawła II i publikacja adhortacji apostolskiej Franciszka- to wydarzenia w Watykanie w przypadającą we wtorek 14. rocznicę śmierci polskiego papieża. Symboliczne znaczenie ma data ogłoszenia papieskiego listu do młodzieży.

 

Na porannej mszy przy grobie papieża w bazylice Świętego Piotra będą obecni: minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański, przedstawiciele polskiego duchowieństwa i grupa pielgrzymów z Polski.

Przed południem ukaże się dokument papieża Franciszka "Christus vivit" ( Chrystus żyje), będący oczekiwanym podsumowaniem synodu biskupów na temat młodzieży, który odbył się w październiku zeszłego roku.

 

Postsynodalny dokument w formie papieskiego listu do młodych ludzi na temat stojących przed nimi wyzwań, ich oczekiwań oraz przedstawiający Chrystusa jako nadzieję został podpisany przez Franciszka tydzień wcześniej w sanktuarium w Loreto. Na datę jego publikacji wybrano rocznicę śmierci Jana Pawła II.

 

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti wyjaśnił, że w ten sposób połączone zostaną pontyfikaty dwóch papieży "tak bardzo miłowanych i bliskich młodzieży".

 

Adhortacja ukaże się ponad dwa miesiące po zorganizowanych w Panamie Światowych Dniach Młodzieży, których inicjatorem był Jan Paweł II.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.96

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook