Pucz w Watykanie. Komu zależy na upadku Franciszka?

(fot. Nacho Arteaga / Unsplash)

To nie primaaprilisowy żart, choć brzmi jak powieść sensacyjna. Amerykańscy milionerzy, byli agenci FBI, kardynałowie i próby przejęcia władzy w Watykanie. To fakty prezentowane w tej książce.

 

Książkę "Dzień sądu", wydaną przez Wydawnictwo WAM, omawia w obszernym artykule w ostatnim "Tygodniku Powszechnym" Edward Augustyn.

 

Autorzy "Dnia sądu" jak pisze Augustyn "w niespełna dwa miesiące rozbroili medialną bombę, która miała skompromitować Franciszka, a nawet - w zamyśle jej konstruktorów - doprowadzić do jego dymisji. Z zadaniem nie poradził sobie rzecznik prasowy papieża wraz z kilkunastoosobowym zespołem (...)". Bombę zbudował były nuncjusz apostolski w USA abp Carlo Maria Viganò, który przygotował "Świadectwo" nawołujące do dymisji Franciszka.

 

"Na 300 stronach dziennikarze wykazali, w których miejscach zarzuty byłego nuncjusza mijają się z prawdą, gdzie i ile razy informacje zostały zmanipulowane, podane wybiórczo, z pominięciem ważnych faktów, przeczących tezie o winie czy zaniedbaniu papieża" - podsumowuje autor "Tygodnika Powszechnego", ale w książce pojawia się również obszerne tło spisku przeciw Ojcu Świętemu, który sam Augustyn określa jako "wojnę hybrydową"

 

Antypapieski bunt oparty na kłamstwie >>

 

Polowanie na papieża jest starsze, bo sięga właściwie samego początku pontyfikatu, zaś wrogowie Franciszka twierdzą, że z ich wiedzą nie doszłoby do wyboru kard. Bergoglio na Stolicę Piotrową. Kim są przeciwnicy? Zdaniem autorów "Dnia sądu" to przedstawiciele potężnych medialnych koncernów katolickich i biznesmeni dysponujący idąctmi w setki milionów dolarów budżetami. Jednym z nich jest Timothy Busch, prawnik i milioner aspirujący "do przywództwa nad całym konserwatywnym ruchem katolików w USA"

 

"Wraz z kilkoma kolegami-finansistami Busch sponsoruje wiele przedsięwzięć teoretycznie ewangelizacyjnych, których celem jednak jest szerzenie «teologii kapitalizmu». Wierzą, że wolny rynek i demokratyczny kapitalizm najlepiej realizują zasady Ewangelii, a neokonserwatyzm jest ucieleśnieniem ideałów judeo-chrześcijańskiej cywilizacji" - pisze Augustyn.

 

"Próby wywierania presji na kardynałów, a czasem wręcz przestępczego wpływania na wybór papieża, są historii znane. Trzeba jednak przyznać, że dziś, w dobie natychmiastowego i nieograniczonego przepływu informacji, mogą one przyjąć nowe i zaskakujące formy" - podkreśla dziennikarz "Tygodnika".

 

Więcej na ten temat dowiesz się z podcastu "Podcast Powszechny", który można posłuchać poniżej:

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.16

Liczba głosów:

389

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Magda_lena 11:17:45 | 2019-04-02
Czytanie „Tygodnika Powszechnego” grozi utratą wiary
https://www.youtube.com/watch?v=P0VDdVHn7A8

Oceń 8 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

John Rambo 11:02:11 | 2019-04-02
Co do Deonu: to, że bazujecie na Tygodniku Powszechnym, skrajnie lewym i kontrowersyjnej gazecie pokazuje jak bardzo spolaryzowani jesteście, w jak skrajnej pozycji w poglądach stoicie i że nie warto Was czytać. Zamiast skupić się na tym co ważne, co łączy postępowych i konserwatywnych katolików, na tym co jest spoiwem to dzielicie ludzi jednych wnerwiając a drugim lejąc miód na serce swoją medialną papką. Siejecie podziały zamiast łączyć. Większość kontrowersyjnych treści macie przdrukowane, jak na przykład tutaj z Tygodnika Powszechnego co pokazuje, że nie umiecie sami wyrazić własnego zdania i wziąć odpowiedzialności za słowa. No bo przecież tylko przytaczacie... Blogerów, tygodniki powszechnie, niemieckich biskupów... Nie ważne, że stoicie po lewej stronie, robicie po prostu dziadostwo. Dziennikarskie dno.

Oceń 11 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~japko129 11:01:33 | 2019-04-02
Dokładnie!

A w miejsce Papierza powołają Szoguna!

A tak na serio: Nazywani konserwatywnymi katolikami choć nie zawsze zgadzają się z obecnym papieżem nade wszystko szanują władzę papieską i jego prymat. Nie knują spisku, by obalić papieża, gdyż zależy im na umacnianiu władzy papieskiej, nawet wbrew temu co sam Franciszek sobie myśli (synodalność i te sprawy). Najlepszym dowodem na to są krytyczne głosy jakie pojawiły się po abdykacji Benedykta XVI. Czas i jego postawa pokazały jednak, że nie mylił się w swojej decyzji.

Papież to nie żaden urzędas czy prezez, żeby mogł się podać do dymisji po jakiejś bombie. Zresztą komu miałby złożyć tą dymisję? Dalajlamie?

W kościele nie ma demokracji, jest monarchia elekcyjna i hierarchia. Papież może co najwyżej abdykować, jeżeli ma takie życzenie a nie podać się do dymisji pod jakimiś naciskami z powodu braku poprawności. Każdy katolik wie, że papież jest wybierany z natchnienia Ducha Św, i jeżeli mamy takiego jak teraz, to znaczy, że duch tak chciał. Nie znamy jego zamiarów, być może chce niektórych doświadczyć a innych obudzić. Dla innych być może Franciszek jest wielkim błogosławieństwem. Konserwatywny katolik spiski przeciw Następcy Piotra uważa za najcięższy grzech. Jak już komuś coś ne pasuje pozostaje klęcznik i telefon do Szefa.

Co do abpa. Vigano to uważam, że postąpił jak nakazywało mu sumienie i jak należało. Każdy człowiek popełnia błędy i po to Papież ma hierarchów, żeby mu je wytykali. To już sprawa i sumienie Franciszka co z tym zrobi.

"Wraz z kilkoma kolegami-finansistami Busch sponsoruje wiele przedsięwzięć teoretycznie ewangelizacyjnych, których celem jednak jest szerzenie «teologii kapitalizmu" - bo oczywiście wszyscy wiemy, że nie "teoretyczna" a prawdziwa ewangelizacja polega na głoszeniu teologii socjalizmu, jedynego słusznego nurtu. Co wolnorynkowe to od diabła pochodzi. (sarkazm)

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

thorgi 20:09:26 | 2019-04-01
Bo w tej rozgrywce nie chodzi o wiarę -
tylko wojny hybrydowe itd :-)
https://www.youtube.com/watch?v=TO_b5_zz270&t=2s

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jawygo 15:55:09 | 2019-04-01
 Nowe motto tego portalu : Pleć pleciugo byle dlugo

Oceń 36 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

trytytka 15:55:07 | 2019-04-01
TP i deon wykorzystają każdą okazję do walki z kapitalizmem.

Niech żyje rewolucja socjalistyczna!

Oceń 33 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pawelo 14:07:25 | 2019-04-01
Tygodnik Powszechny i wszystko jasne. Żadnego puczu nie ma.

Oceń 58 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 12:32:19 | 2019-04-01
Czyli spisek progresistów to nie paranoja tylko narracja spiskowców od wojny hybrydowej?

Wszyscy jesteśmy tacy sami - takimi samymi paranoikami lub cynicznymi fakenewsmajkerami

Oceń 8 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

koru 12:16:56 | 2019-04-01
Wrogowie Ludu (bożego) i ich podłe, imperialistyczne knowania przeciwko Umiłowanemu Przywódcy Ludu (bożego) pracującego miast i wsi zdemaskowane!!!

Oceń 60 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 10:36:51 | 2019-04-01
Czy to aby na pwno kompletna lista osób którym zależy na odejściu Papieża Franciszka?

Oceń 9 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?