Minister spraw zagranicznych Emiratów na obiedzie u papieża. Poinformował go o wdrażaniu wspólnego dokumentu

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek przyjął ministra spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejka Abdallaha Ben Zayeda Al Nahyana. Prywatna rozmowa w Domu św. Marty trwała 45 minut i zakończyła się wspólnym obiadem.

 
Szef emirackiej dyplomacji przyjechał, by poinformować papieża o decyzjach podjętych przez rząd tego kraju, mających na celu wspieranie wcielania w życie treści dokumentu nt. braterstwa międzyludzkiego na rzecz światowego pokoju i współistnienia, podpisanego wraz z wielkim imamem Al-Azharu Ahmedem el-Tayebem podczas wizyty Franciszka w Abu Zabi 4 lutego br. Niektóre z nich zostały już wdrożone, a inne są w trakcie wdrażania.
 
Szejk wraz towarzyszącą mu delegacją podarowali papieżowi szkatułkę zawierającą kamienie z inskrypcjami w języku arabskim, wyrażającymi przesłanie miłości, tolerancji i braterstwa. Franciszek odwdzięczył się kopią XVII-wiecznej ryciny przedstawiającej budowę placu św. Piotra, a także czterema albumami fotograficznymi, przeznaczonymi dla prezydenta i wiceprezydenta ZEA, z najlepszymi zdjęciami z wizyty papieża w tym kraju.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

57

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook