Znamy już program podróży papieża Franciszka do Maroka

(fot. giulio napolitano/shutterstock.com)

Program podróży apostolskiej papieża Franciszka do Maroka w dniach 30-31 marca opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Będzie to 28. podróż zagraniczna obecnego papieża.


Samolot z Franciszkiem na pokładzie przyleci na lotnisko Rabat-Salé w sobotę 30 marca o godz. 14.00. Przed pałacem królewskim w Rabacie odbędzie się oficjalna ceremonia powitania, po czym Franciszek złoży kurtuazyjną wizytę królowi Mohamedowi VI. Następnie papież przemówi do przedstawicieli narodu marokańskiego, władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego na esplanadzie meczetu Hasana.

 

Odwiedzi króla Mohameda V

 

Odwiedzi również mauzoleum króla Mohameda V i złoży wizytę w Instytucie Mohameda VI, kształcącym imamów i kaznodziejów muzułmańskich. Dzień zakończy spotkanie z imigrantami w siedzibie diecezjalnej Caritas.

 

W niedzielę 31 maca Franciszek odwiedzi najpierw Wiejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Centre Rural des Services Sociaux) w sąsiedniej miejscowości Temara.

 

Spotka  się z członkami Ekumenicznej Rady Kościołów

 

Po powrocie do Rabatu spotka się w katedrze z kapłanami, osobami konsekrowanymi oraz członkami lokalnej Ekumenicznej Rady Kościołów, a także odmówi modlitwę "Anioł Pański". Po południu przewidziano Mszę św., jednak miejsce jej sprawowania nie zostało na razie wskazane.

 

PO ceremonii pożegnalnej na lotnisku Rabat-Salé o godz. 17.15 samolot z papieżem na pokładzie odleci do Rzymu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.48

Liczba głosów:

23

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 12:05:18 | 2019-02-10
A w Arabii Saudyjskiej sunnici dokonali egzekucji 6-letniego szyity na oczach matki w świątyni w Medynie... Taka jest rzeczywistość islamu.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Arabia-Saudyjska.-Egzekucja-6-latka-na-oczach-matki

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook