Papież prosi o pomoc dla ludności Jemenu i modlitwę w intencji podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

(fot. neneo / Shutterstock.com)

Tuż przed udaniem się w podróż na Półwysep Arabski, do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, papież Franciszek zaapelował o pomoc dla ludności pobliskiego Jemenu, cierpiącej z powodu wojny. Apel wystosował podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański.

 

Zwracając do wiernych zgromadzonych w niedzielę w południe na placu Świętego Piotra, papież powiedział: "Z wielkim zaniepokojeniem obserwuję kryzys humanitarny w Jemenie. Ludność jest wyczerpana z powodu długiego konfliktu, a bardzo dużo dzieci cierpi głód, lecz nie ma dostępu do magazynów żywności".

 

Przeczytaj pełną treść papieskich rozważań>>

 

"Wołanie tych dzieci i rodziców wznosi się przed oblicze Boga. Kieruję apel do zainteresowanych stron i do wspólnoty międzynarodowej o pilnie działania na rzecz przestrzegania zawartych porozumień, zapewnienia dystrybucji żywności i pracy dla dobra ludności - oświadczył Franciszek. - Zachęcam wszystkich do modlitwy za braci z Jemenu".

 

Papież wezwał do "intensywnej modlitwy" i przypomniał, że dzieci w tym kraju cierpią z powodu głodu, pragnienia oraz braku lekarstw i że grozi im śmierć.

 

"Zanieśmy te myśli do domu" - poprosił.

 

Franciszek nawiązał do obchodzonego w niedzielę we Włoszech Dnia dla Życia. Zapewnił o swym poparciu dla inicjatyw wspólnot kościelnych, które "promują i wspierają życie".

 

"Coraz pilniejsze staje się konkretne zaangażowanie na rzecz sprzyjania narodzinom, obejmujące instytucje i różne środowiska kulturalne oraz socjalne, uznając rodzinę za łono, w którym rodzi się społeczeństwo" - mówił papież.

 

Razem z nim w oknie Pałacu Apostolskiego stanęło dwoje dzieci z włoskiej Akcji Katolickiej, które zgodnie z tradycją wypuściły balony jako symbol modlitw w intencji pokoju.

 

Na zakończenie spotkania z wiernymi Franciszek powiedział, że wyrusza w "krótką, ale ważną" podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprosił o modlitwy w jej intencji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.31

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?