Papież zaapelował o rozwiązanie kryzysu w Wenezueli. Modli się też w intencji ofiar ostatnich katastrof

(fot. EPA/ETTORE FERRARI)

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę w Panamie o sprawiedliwe i pokojowe rozwiązanie kryzysu w Wenezueli, poszanowanie praw człowieka i dążenia do dobra obywateli. Apel wystosował po modlitwie Anioł Pański w dobroczynnym Domu Miłosiernego Samarytanina.

 
Papież powiedział, nawiązując do kryzysu politycznego w Wenezueli, że w tych dniach wizyty w Panamie wiele myślał o narodzie wenezuelskim.
 
"Odczuwam z nim bliskość i proszę Boga o to, aby w tym momencie trudności poszukiwać sprawiedliwego i pokojowego rozwiązania, by przezwyciężyć kryzys, szanując prawa człowieka i dążąc do dobra wszystkich obywateli kraju" - oświadczył Franciszek.
 
Zawierzył w modlitwie naród Wenezueli jej patronce, Matce Bożej z Coromoto.
 
W przemówieniu Franciszek mówił też o obchodzonym w niedzielę Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. "Musimy utrzymywać żywą pamięć o przeszłości i uczyć się z mrocznych stron historii po to, by nie powtórzyć nigdy więcej tych samym błędów" - oświadczył.
 
"Kontynuujmy niestrudzenie wysiłki na rzecz tego, by pielęgnować sprawiedliwość, rozwijać zgodę i wspierać integrację; być narzędziami pokoju i budowniczymi lepszego świata" - wezwał papież.
 
Modlił się też za ofiary sobotniego zamachu terrorystycznego na Filipinach, w katolickiej katedrze na wyspie Jolo. Zginęło tam 27 osób, a ponad 70 jest rannych.
 
"Potępiamy tę przemoc, która uderza we wspólnotę chrześcijańską. Proszę Pana, Księcia Pokoju, aby nawrócił serca sprawców przemocy i zapewnił ludności pokojowe współistnienie" - powiedział.
 
Franciszek modlił się następnie za ofiary tragedii w Brazylii, gdzie w wyniku przerwania tamy zginęło około 30 osób, a 300 zaginęło.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?