Po spotkaniu z wiernymi papież Franciszek... uruchomił aplikację modlitewną

(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

- W tym tygodniu zostanie opublikowane Orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, które w tym roku zawiera refleksję na temat społeczności sieciowej i społeczności ludzkiej. Internet i media społecznościowe są bogactwem naszych czasów; stanowi możliwość utrzymywania kontaktu z innymi, aby dzielić wartości i plany oraz by wyrazić chęć tworzenia wspólnoty. Sieć może nam również dopomóc, by modlić się razem - powiedział po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek.

 

- Dlatego chciałbym przedstawić wam platformę oficjalną Światowej Sieci Modlitewnej Papieża: Click To Pray (papież pokazuje IPada) - powiedział.

 

Link do aplikacji >>

 

- Tutaj (wskazując palcem) wstawiam intencje i prośby o modlitwę za misję Kościoła. Zachęcam szczególnie was młodzi do pobrania aplikacji Click To Pray, aby kontynuować wraz ze mną odmawianie różańca w intencji pokoju, zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie - dodał Ojciec święty.

 

Aplikacja jest dostępna na Androida i iOS. Znajdziecie w niej miesięczne intencje modlitewne Papieża, wszystkie tajemnice różańca i codzienne modlitwy na poranek, po południe i wieczór. W każdej z tych sekcji użytkownicy mogą kliknąć pole, aby wskazać, że zakończyli modlitwę i zobaczyć, ilu innych również się modliło.

 

W tym miesiącu papież prosił o modlitwę "za młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując przykład Maryi, odpowiedzieli na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii".

 

O tym, co mówił papież w czasie niedzielnej katechezy, przeczytasz tutaj >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.57

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?