"Nie wiecie, jak dziecko boi się, gdy widzi, że rodzice się kłócą". Papież w Kaplicy Sykstyńskiej ochrzcił 27 niemowląt

(fot. GeorgeVieiraSilva / shutterstock.com)

W Niedzielę Chrztu Pańskiego papież Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 27 niemowląt, w tym 12 chłopców i 15 dziewczynek. W homilii wyznaczył rodzicom zadanie przekazywania wiary. "To robi się w domu" - podkreślił.

 

"Nigdy nie kłóćcie się przy dzieciach, nigdy" - radził papież rodzicom.

 

"Takie kłótnie małżonków to coś normalnego, byłoby dziwne, gdyby ich nie było. Ale róbcie to tak, aby dzieci tego nie słyszały i nie widziały. Nie wiecie, jak dziecko boi się, gdy widzi, że rodzice się kłócą" - mówił.

 

Papież do rodziców ochrzczonych dzieci: waszym zadaniem jest przekaz wiary słowem i czynem [HOMILIA] >>

 

"Czy kłócić się to coś złego? Nie zawsze, to normalne, ale tak, by nie widziały tego dzieci" - powtórzył papież w improwizowanej homilii.

 

Przypomniał też o obowiązku przekazywania wiary. "Ktoś powie mi: «dzieci muszą się jej uczyć». Tak, kiedy pójdą na lekcje katechizmu, będą dobrze studiować wiarę, ale wcześniej trzeba ją przekazywać" - wyjaśnił.

 

"I to jest wasza praca, zadanie, jakie otrzymujecie" - dodał papież, zwracając się do rodziców. Jak powiedział, przekazuje się ją "w dialekcie domu".

 

Na koniec papież wezwał rodziców, aby pamiętali, że ich dzieci mogą być niespokojne w czasie takiej uroczystości jak ta, bo jest to dla nich nowe środowisko, poza tym mogą być głodne, a gdy jedno zaczyna płakać, często innym się to udziela powstaje "chór płaczów". Należy więc stworzyć im takie warunki, aby czuły się jak najlepiej a mamy powinny w razie potrzeby nakarmić je.

 

Następnie rozpoczął się obrzęd chrztu, podczas którego sakrament inicjacji chrześcijańskiej przyjęło 27 dzieci, w większości pracowników watykańskich.

 

Mszę w kaplicy konklawe koncelebrowali z Franciszkiem między innymi papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski i prefekt Domu Papieskiego arcybiskup Georg Gaenswein.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook