Wiemy, co zje papież w trakcie ŚDM w Panamie. Menu uwzględni zwyczaje żywieniowe Franciszka

(fot. unsplash.com / shutterstock.com)

W Panamie, podobnie, jak podczas poprzednich edycji ŚDM, papież Franciszek zje obiad wspólnie z młodymi reprezentantami wszystkich kontynentów. Jak zapowiadają organizatorzy spotkania młodych, posiłek będzie "typowy i kolorowy".

 

W obiedzie z papieżem weźmie udział 10 młodych ludzi, reprezentujących 5 kontynentów, a także, być może dwoje młodych reprezentantów gospodarzy tegorocznego spotkania młodych. Za przygotowanie posiłku będzie odpowiadała znana w Panamie i regionie środkowoamerykańskim szefowa kuchni Cuquita Arias de Calvo. Organizatorzy ŚDM zapowiadają, że menu będzie "typowe i kolorowe" oraz, że zostało zaplanowane z uwzględnieniem zwyczajów żywieniowych papieża Franciszka.

 

Co smakuje papieżowi? Ta pani gotowała już dla dwóch >>

 

Na początek ma zostać podany koszyk ciepłych przystawek: tradycyjny panamski concolon (rodzaj ryżowej zapiekanki) oraz pierożki nazywane empanaditas i carimañolas (przysmak karaibski). Następnie na stole pojawi się tradycyjna sałatka podana na awokado razem z gaspacho z buraka. Jako danie główne zostanie zaserwowana typowa dla panamskiej kuchni ryba (corvina) z warzywami z uprawy ekologicznej oraz typowymi dla panamskiej kuchni dodatkami: ryżem z kokosem i platanem w sosie. Na koniec zostanie podany środkowoamerykański deser melcocha.

 

Wspólny posiłek papieża z młodymi ludźmi odbędzie się w sobotę o godz. 12:15 w archidiecezjalnym seminarium św. Józefa.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook