Papieskie Lamborghini znowu do sprzedaży. Teraz można je wygrać w... loterii

(fot. arich / youtube)

Podarowany przez producenta papieżowi Franciszkowi w ubiegłym roku sportowy samochód Lamborghini po raz kolejny szuka nowego właściciela.

 

Z nieznanych powodów nie doszło ostatecznie do sprzedaży auta wylicytowanego w maju w Monako przez dom aukcyjny Sotheby's za 715 tys. euro - sumę dwukrotnie wyższą od ceny rynkowej tego ekskluzywnego pojazdu.

 

Teraz papieskie Lamborghini model Huracán RWD Coupé o mocy silnika 580 KM znajdzie się na loterii jednej z dobroczynnych organizacji w USA. Do 30 stycznia 2019 można kupować losy wartości powyżej 10 dolarów. Zwycięski los zostanie wyciągnięty w połowie lutego.  

W listopadzie 2017 włoski producent aut Lamborghini podarował papieżowi samochód, który podczas aktu przekazania Franciszek sygnował swoim podpisem na masce chłodnicy. Papież przekazał auto na aukcję firmie Sotheby's w Monako. Jak informują media, ostatni licytant nie wypełnił swego zobowiązania kupna.

 

Planowano, że z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży ok. pół miliona euro zostanie przekazanych na odbudowę wiosek chrześcijańskich w północnym Iraku. Organizator obecnej loterii w USA zapowiedział, że dochód zostanie przeznaczony na bliżej nieokreślony projekt socjalny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.24

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook