Panama: papież poświęci ołtarz przed odrestaurowaną katedrą

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Przed planowaną na koniec stycznia 2019 r. wizytą papieża Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży kończą się w stolicy Panamy wielomiesięczne prace renowacyjne w miejscowej katedrze.

 

Dziś abp Jose Domingo Ulloa Mendieta poświęci nowe dzwony katedry, nieczynnej od 2016 roku. Z tej okazji osoby zainteresowane będą mogły zobaczyć efekt już zakończonych prac zanim świątynia będzie znowu niedostępna przez kilka tygodni, poinformowała archidiecezja Panamy na swoim portalu internetowym.

 

Czynna od 1688 roku bazylika "Santa Maria la Antigua" na Starym Mieście w Panama City jest jedną z największych katedr w Ameryce Środkowej i została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W ostatnich latach przeszła gruntowny remont zarówno wnętrza, jak i na zewnątrz. Według urzędu prezydenckiego Panamy koszt prac remontowych oraz wystroju świątyni wyniósł ok. 10,5 mln euro. Kolejne ok. cztery miliony euro musi zapłacić komitet ds. remontu oraz Kościół. 

 

W ramach wizyty w Panamie papież Franciszek poświęci 26 stycznia odnowiony ołtarz oraz będzie sprawował liturgię. Głównym celem pięciodniowej wizyty papieża są 34. Światowe Dni Młodzieży w dniach 22-27 stycznia 2019.

 

Obok nabożeństw i spotkań z młodymi uczestnikami z całego świata Franciszek spotka się także z władzami państwowymi Panamy oraz z biskupami, księżmi i duchowieństwem zakonnym. Podobnie jak podczas niemal wszystkich podróży zagranicznych, również i tym razem Ojciec Święty  odwiedzi ośrodki socjalne. Jednym z nich jest "Casa Hogar del Buen Samaritano" (Dom Dobrego Samarytanina), który troszczy się przede wszystkim ludźmi dotkniętymi wirusem HIV/AIDS.
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.75

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook