Autor antypapieskiej książki wyrzucony z zakonu

(fot. Edward Pentin / Youtube.com)

Henry Sire, autor "Papieża dyktatora", został wyrzucony z Zakonu Maltańskiego za krytykę papieża Franciszka.

 

"Papież dyktator" to pamflet uderzający w papieża i oskarżający go o zapędy autorytatrne, niejasność doktrynalną, podążanie za programem "mafii z St. Gallen" (grupa postępowych kardynałów), która miała wynieść kard. Bergoglio na tron papieski. Sire oskarża Watykan także o korupcję i zastraszanie konserwatywnych oficjeli. Książka jest napisana pod pseudonimem Marcantonio Colonna.

 

 

Brytyjski historyk został zawieszony w marcu. Wtedy także władze zakonu powołały komisję dyscyplinarną. Obecnie Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego, Giacomo Dalla Torre, ogłosił, że Sire zostaje wyrzucony za "głęboko oskarżycielskie i pozbawione szacunku uwagi w stosunku do osoby Ojca Świętego", a jego działanie jest "poważnie niewspółmierne z członkostwem w Zakonie".

 

 

W oświadczeniu wygłoszonym przed wyrzuceniem, Sire podkreśla, że napisał swoją książkę "dla dobra Kościoła, w obronie wiary i chrześcijańskiego posłuszeństwa, by służyć prawdzie".

 

Dekret, w którym oznajmiono wyrzucenie, głosi, że prawo kanoniczne zezwala na publiczne komentarze na temat Kościoła, ale takie muszą wykazywać "szacunek dla pasterzy" i "zważać na powszechne dobro oraz godność osób". Zdaniem władz zakonu, Sire złamał powyższe przepisy.

 

Wyciekły listy Benedykta XVI w sprawie decyzji o abdykacji >>

 

Sire twierdzi, że choć korespondował z komisją, to nigdy nie wezwano go na przesłuchanie. Z tym nie zgadza się rzecznik Zakonu, który mówi, że komisja dyscyplinarna zaprosiła Henry’ego Sire do Rzymu aby się bronił, jednak on "nigdy nie skorzystał z takiej możliwości".

 

Autor "Papieża dyktatora" wraz z prawnikami zamierza odwoływać się od wyroku władz Zakonu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

182

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

thorgi 16:31:51 | 2018-11-20
Ofiara 'rewolucji czułości ' ;-) Klerykalizm, klerykalizm !!!

Oceń 36 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mundabor 13:54:13 | 2018-11-20
To jest właśnie różnica między katolikami, a modernistami. Katolicy kochają prawdę, wy kochacie władzę. Progresywistyczny Watykan wraz biskupami traktują kary kościelne jako polityczną broń, a nie jako środek do ochrony i obrony prawdy. Taką polityczną karę od progresistów otrzymał na przykład w latach 70-tych ks. dr Saenz y Arriaga za dzieło "La Nueva Iglesia Montiniana", w którym napisał prawdę o działalności reformatorskiej i politycznej (prokomunistycznej, zrywającej z Magisterium Kościoła) Pawła VI.

Oceń 56 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zykes 11:53:33 | 2018-11-20
Hłe, hłe, hłe - tak działa tak krytykowany przez Franciszka klerykalizm - za krytykę w łeb!

A później się dziw, że pedofilia i homoseksualizm mają się tak dobrze w strukturach Kościoła - spróbuj coś z nimi na poważnie zrobić, to zostajesz potraktowany przez nie ociekających na każdym frazesami o miłości w ten sam sposób.

Oceń 102 10 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook