Papież: świat zbyt często nie widzi prześladowania chrześcijan

(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)

Wobec kryzysu, który od kilku lat ogarnia region Bliskiego Wschodu Franciszek zachęcił członków zakonu do kontynuowania wysiłków na rzecz uchodźców. Sytuacja ta wymaga bowiem od Kościoła wyjątkowego zaangażowania i pomocy.

 

- Nie zapominajcie, że nie jesteście organizacją filantropijną. Jesteście wezwani do postawienia w centrum oraz jako ostateczny cel waszych działań ewangeliczną miłość bliźniego. Należy wszędzie świadczyć o dobroci i opiece Boga, który kocha wszystkich - to słowa zachęty, które papież skierował do uczestników konsulty Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie.

 

- To piękny znak, że wasze działania na polu formacji i pomocy medycznej są dostępne na wszystkich, niezależnie od przynależności etnicznej oraz wyznawanej religii. W ten sposób prowadzicie do poznania wartości chrześcijańskich, do wspierania dialogu międzyreligijnego, do wzajemnego szacunku i zrozumienia - powiedział Ojciec Święty. - Innymi słowy, dzięki waszemu wielkiemu zaangażowaniu, także i wy wnosicie wkład w budowanie drogi, która doprowadzi, mamy wszyscy taką nadzieję, do osiągnięcia pokoju w całym regionie.

 

Papież odniósł się także do sytuacji wielu chrześcijan, którzy są prześladowani z powodu wiary w Chrystusa.

 

- Jest widoczna dla całego świata - choć zbyt często odwraca on wzrok w przeciwną stronę - dramatyczna sytuacja chrześcijan, którzy są prześladowani i mordowani, a ich liczba ciągle rośnie. Obok ich męczeństwa krwi, jest także "białe męczeństwo", jak na przykład to w krajach demokratycznych, w których wolność religijna jest ograniczana - stwierdził papież.

 

- W tym dziele pomocy materialnej udzielanej ludziom tak ciężko doświadczanym, zachęcam was do towarzyszenia im także modlitwą, nieustannym wzywaniem Maryi, którą czcicie jako "Królową Palestyny". Ona jest troskliwą Matką i Wspomożycielką chrześcijan, dla których wyprasza u Pana siłę i pocieszenie w cierpieniach.

 

Na zakończenie Franciszek zachęcił członków Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie do modlitwy za tych, których życie i wolność jest w szczególnym niebezpieczeństwie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook