Nowa inicjatywa Papieża Franciszka: Watykan włącza się w walkę z cyberprzemocą

(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

W Watykanie powstaje Międzynarodowe Obserwatorium ds. Cyberprzemocy. Jego głównym zadaniem będzie zapobieganie i zwalczanie tego zjawiska, które z każdym rokiem przybiera na sile.

 

Obserwatorium, to wspólne dzieło Papieża Franciszka, fundacji edukacyjno-społecznej Scholas Occurrentes oraz fundacji im. Caroliny Picchio, zajmującej się ochroną nieletnich w sieci, która upamiętnia pierwszą włoską ofiarę cyberprzemocy.

 

Cyberprzemoc zaczyna się od kliknięcia "lubię to" >>

 

Nowa watykańska inicjatywa zostanie zaprezentowana na światowym kongresie poświęconym cyberprzemocy, wiosną 2019 roku. Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia, w Castel Gandolfo odbywa się właśnie spotkanie ekspertów i młodzieży. Wspólnie omawiają problem przemocy w sieci i śledzą aktualny stan wiedzy na ten temat. Wynikiem tego spotkania będzie ogólnoświatowa ankieta, która pomoże zbadać skalę tego zjawiska, istniejące przepisy i ich skutki, a także metody zapobiegania przemocy w sieci.

 

Dlaczego katolicy są tak wredni w mediach społecznościowych? >>

 

W Polsce o problemie cyberprzemocy zrobiło się głośno w 2006 r. za sprawą gdańskiej gimnazjalistki. Została skrzywdzona przez kolegów z klasy, którzy całe zajście nagrali telefonem komórkowym i zagrozili opublikowaniem go w Internecie. Dziewczyna nie wytrzymała presji i popełniła samobójstwo. Skala zjawiska jest bardzo poważna. Według raportu NIK z 2017 r., w naszym kraju co drugi internauta w wieku 12-17 lat przyznał, że miał do czynienia z cyberprzemocą.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Ewa_Z 21:43:37 | 2018-11-10
Watykan to niech się w końcu skutecznie włączy w walkę z pedofilią w Kościele. Póki co to sądy karają kolejnych sprawców a Watykan tylko modli się za ofiary i sprawców. Natomiast zero ruchów w Watykanie, choć opublikowano raporty w Niemczech, Irlandii, Australii, Stanach Zjednoczonych z którymi Watykan nie zrobił żądnych ruchów wobec sprawcaów. Tymaczsem ledwie wczoraj sąd w Polsce wysłał za kratki kolejnego księdza-pedofila za gwałty na dzieciach.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook