Czy papież miał na szyi "tęczowy krzyż"? Internauci są zbulwersowani




![Prostota i piękno tej modlitwy zapierają dech w piersiach [WIDEO]](/gfx/deon/pl/defaultaktualnosci/161/5270/1/m1780286960.png)


W ostatnich tygodniach oba zdjęcia krążyły w różnych serwisach społecznościowych. Na jednym Franciszek ma tęczowy krzyż, na drugim trzyma mężczyznę za rękę.
Niektórzy wątpią w autentyczność zdjęć, inni uznają, że to wyraz poparcia Franciszka dla środowisk homoseksualnych. Pod zdjęciami udostępnionymi na Twitterze przez Coolfona pojawiają się głosy o tym, że papież jest "namiestnikiem szatana", a "koniec Watykanu jest bliski".
WTF??? 😶🤮#czasykońca pic.twitter.com/uWol8p6wuS
— Coolfon 🇵🇱 (@coolfonpl) 17 października 2018
Na pierwszym zdjęciu podkreślono tęczowy krzyż pastoralny, który Franciszek ma przewieszony przez szyję. Na drugim oznaczono splecione dłonie papieża i pewnego mężczyzny z granatowym swetrze. To Luigi Ciotti.
Twitterzysta o nicku krecha_KOZ twierdzi, że Ciotti to aktywista homoseksualny, które jest finansowany przez Rockefellera. Użytkownik o nazwie NiezaleznyPolak wulgarnie komentuje: "No i mamy coraz to lepsze ujęcia Papieża Franciszka. Tym razem z homoaktywistą Luigi Ciotti. Ciota chyba bardziej pasuje mu na nazwisko ".
Newsa powtarza tradycjonalistyczny serwis internetowy Tradition in Action, który pokazuje zdjęcie Ciottiego na "gejowskiej paradzie" (dokumentuje to zdjęciem księdza i tęczową flagą w tle). Podobne "śledztwo" pojawia się na Novus Ordo Watch, gdzie Ciotti również zostaje przedstawiony jako działacz prohomoseksualny.
Jak było naprawdę? Zacznijmy od drugiego zdjęcia i od tego, że Luigi Ciotti jest… katolickim księdzem. Na zdjęciu z papieżem wprawdzie nie chodzi w sutannie, ale wystarczy dokładniej się przyjrzeć żeby zobaczyć krzyżyk na piersi.
Ks. Ciotti na co dzień jest jednym z najbardziej znanych włoskich duchownych, głównie dlatego, że zajmuje się walką z mafią i jej ofiarami. Założona przez niego organizacja Libera pomaga narkomanom, nieletnim przestępcom i osobom chorym na AIDS. Wielu z krytyków tego księdza mogłaby mu buty czyścić za jego odwagę i zaangażowanie społeczne.
Zdjęcie pochodzi z wizyty papieża Franciszka w rzymskiej parafii pw. Świętego Grzegorza VII, gdzie Ojciec Święty spotkał się z rodzinami ofiar mafii. Spotkanie miało miejsce cztery lata temu, 21 marca 2014 roku. Spotkanie zorganizowało stowarzyszenie Libera, zaś papież przybył na specjalne zaproszenie księdza Ciottiego. Wzywał wtedy mafiosów do nawrócenia słowami: "Nawróćcie się, jest jeszcze czas, abyście nie skończyli w piekle. To was czeka, jeśli dalej będziecie szli tą drogą. Mieliście mamę i tatę: pomyślcie o nich. Zapłaczcie choć trochę i nawróćcie się".
Podobnie przebiegała tegoroczna wizyta w Palermo. Franciszek wspominał wtedy bł. Józefa Puglisiego - księdza zabitego przez mafię, którego duchowym dziedzicem jest ks. Ciotti. Mówił: "Nie można wierzyć w Boga i być mafioso. Kto jest mafioso, nie żyje po chrześcijańsku, ponieważ swoim życiem bluźni przeciw imieniu Boga, który jest miłością".
A zdjęcie z parady gejowskiej? To popularna we Włoszech flaga pokoju używana na pacyfistycznych manifestacjach. Znajduje się na niej tęcza, ale od flagi środowisk LGBT odróżnia ją biały napis PACE (pokój) na środku. Często można ją zobaczyć podczas audiencji na Placu Świętego Piotra.
Jeśli jesteśmy przy tęczy, to przejdźmy do zdjęcia z "tęczowym" krzyżem. Można go zobaczyć na przykład w tym materiale wideo:
#Synod2018 Jóvenes latinoamericanos entregan su cruz al PapaLos jóvenes y obispos de América Latina entregaron al Papa Francisco la cruz de la Pastoral Juvenil Latinoamericana. Cada color representa una región del continente.
Opublikowany przez Synod2018 Środa, 17 października 2018
To krzyż Duszpasterstwa Młodzieży Latynoamerykańskiej (Pastoral Juvenil Latinoamericana) podarowany Franciszkowi przy okazji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Zapewne często pojawi się w kadrach z najbliższego ŚDMu - wtedy to dopiero będzie zamieszanie! Wideo przedstawia młodych delegatów, którzy podarowali Franciszkowi krzyż oraz wizerunek Matki Bożej z Guadalupe.
(fot. pjlatinoamericana.org)
Poszczególne kolory symbolizują: Meksyk i Amerykę Środkową (zielony), Karaiby (żółto-pomarańczowy), Andy (czerwony) oraz południe Ameryki Południowej (niebieski), a także uczucia i wartości. Jak widać tęcza jest nawet niepełna, bo brakuje fioletowego.
(fot. pjlatinoamericana.org)
Widzimy więc, że w obu przypadkach w mediach społecznościowych miała miejsce poważna manipulacja i rozprzestrzenianie fałszywych informacji. Jak można poważnie traktować internautę o nicku "Coolfon" (czyt. Kulfon)? Nie dajmy się podejść kłamcom i oburzonym bez przyczyny. Uważajmy na fake newsy i scrollujmy świadomie.
Korzystałem z tekstu zamieszczonego na serwisie Konkret 24.
Twoja ocena:
Średnia ocen:
2.23
Liczba głosów:
81
Komentarze użytkowników (5)

Oceń 9 3 odpowiedz

Wojna o prawa mniejszości w społeczeństwie większości.
Problemu by nie było, gdyby ta mniejszość nie niszczyła moralności większości i gdyby nie była zagrożeniem dla duszy człowieka, która może być szczęśliwa jedynie w wymiarach Boga.
Istnieje wiele mniejszości, które wzbogacają społeczeństwa. I to te mniejszości powinno się promować.
Ten materiał https://youtu.be/CDsNZJTWw0w
prezentuje jak pokonać niepełnosprawność i zamienić ją w normalność.
Niepełnosprawna mniejszość, która zmaga się z wieloma ograniczeniami własnego ciała powinna otrzymać prawo do normalnego życia.
I może to osiągnąć jeśli to poprzemy.
Oceń 12 6 odpowiedz

Oceń 11 odpowiedz

Oceń 25 58 Pokaż odpowiedzi odpowiedz
Logowanie
Niedziela, 17 Lutego 2019
Najbliższe wydarzenia:
Warszawa: Niedziela, 17 Lutego 2019Tajemnica Objawienia – na FFN-Z Kościół OO. Dominikanów w Poznaniu: Środa, 20 Lutego 2019
Msza Święta i modlitwa o uzdrowienie Gdańsk: Piątek, 22 Lutego 2019
Walka duchowa cz. 2. Jak się bronić... Łukęcin: Piątek, 22 Lutego 2019
Zranienia w sferze seksualności -... Warszawa: Piątek, 22 Lutego 2019
Ułaskawienie – premiera filmu... Kraków: Niedziela, 24 Lutego 2019
Święto Singla, czyli fajne randki... Warszawa: Niedziela, 24 Lutego 2019
Chata – Nigdy nie jesteś zupełnie sam Kraków, ul. Starowiślna 9: Poniedziałek, 25 Lutego 2019
Wieczór ze Słowem Bożym Kraków: Środa, 27 Lutego 2019
Szkoła budowania relacji ze św.... Kraków,ul.Rakowicka18a: Środa, 27 Lutego 2019
premiera filmu DEO ET PATRIAE cz.2 i... Gdańsk: Piątek, 1 Marca 2019
Eucharystia - smak życia Kraków: Piątek, 1 Marca 2019
KURS Nowe Życie dla sióstr zakonnych Więcej Zgłoś wydarzenie