Papież wzywa do zaangażowania młodzieży w dzieło misyjne

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

O zaangażowanie młodzieży w dzieło misyjne Kościoła zaapelował Ojciec Święty po modlitwie "Anioł Pański", nawiązując do przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Misyjnego.

 

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

 

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny na temat: "Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię". Wraz z młodymi: tą drogą trzeba iść! Jest to rzeczywistość, której dzięki Bogu doświadczamy w tych dniach poświęconego im synodu: słuchając ich i angażując odkrywamy wiele świadectw młodych ludzi, którzy w Jezusie znaleźli sens i radość życia. Często spotkali go dzięki innym młodym, już uczestniczącym w tym orszaku Jego braci i sióstr, którym jest Kościół. Módlmy się, aby nowym pokoleniom nie zabrakło przepowiadania wiary i powołania do współpracy w misji Kościoła.

 

Myślę o wielu chrześcijanach, kobietach i mężczyznach, osobach świeckich, konsekrowanych, kapłanach, biskupach poświęcających swe życie misjom, z daleka od swej ojczyzny, głosząc Ewangelię. Do nich kierujemy naszą wdzięczność i za nich się modlimy. Odmówmy za nich "Zdrowaś Mario"...

 

TUTAJ przeczytacie orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Misyjny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.6

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook