Młodzi z Krakowa z arcybiskupem i kardynałem na audiencji u papieża. Franciszek: bądźcie wierni Chrystusowi!

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Ta bogata spuścizna, którą pozostawił nam święty Jan Paweł II, jest dla nas - a zwłaszcza dla jego rodaków - wyzwaniem, aby być wiernymi Chrystusowi i odpowiedzieć radosnym poświęceniem się powołaniu do świętości, które Pan kieruje do każdego i każdej z nas, w naszej konkretnej sytuacji osobistej, rodzinnej i społecznej" - powiedział papież spotkając się dzisiaj z pielgrzymami przybyłymi z archidiecezji krakowskiej.

 

Oto przemówienie papieskie skierowane do pielgrzymów z Krakowa:

 

Drodzy bracia i siostry,

Witajcie! Dziękuję za waszą żarliwą miłość! Dziękuję arcybiskupowi Markowi za jego uprzejme słowa i pozdrawiam po bratersku kardynała Stanisława oraz tu obecnych biskupów.

 

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)


Przybyliście jako reprezentanci świętego Kościoła Bożego, który jest w Krakowie, który powitał mnie z otwartymi ramionami latem 2016 roku. Przybyliście razem z waszymi Pasterzami i osobami konsekrowanymi, aby podziękować Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II w przeddzień 40. rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową. Serdecznie pozdrawiam was wszystkich, zwłaszcza ubogich, chorych i licznych młodych biorących udział w pielgrzymce.

Święty Jan Paweł II ubogacił Kościół powszechny wielką obfitością darów, które w dużej mierze odziedziczył ze skarbca wiary i świętości waszej ziemi i waszego Kościoła. Niósł w swoim sercu i że tak powiem, w swoim ciele, świadectwa świętych krakowskich: od św. Stanisława i św. Królowej Jadwigi po św. Alberta i św. Faustynę. Od nich nauczył się bezgranicznego powierzenia się Bogu i wielkiej wrażliwości na każdego człowieka; poświęcenia i wrażliwości, które przejawiały się w jego posłudze kapłańskiej, biskupiej i papieskiej. Otrzymał od Boga wielki dar umiejętności, odczytywania znaków czasu w świetle Ewangelii i sprawił, iż owocował on dla dobra pielgrzymowania swego ludu, waszego ludu, który w różnych bolesnych wydarzeniach nigdy nie utracił wiary w Boga i wierności swej kulturze zakorzenionej w duchu chrześcijańskim.

 

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

 

Wierny tym korzeniom starał się, aby Kościół stał się strażnikiem niezbywalnych praw człowieka, rodziny i narodów, aby był znakiem pokoju, sprawiedliwości i integralnego rozwoju całej rodziny ludzkiej. Jednocześnie zawsze podkreślał prymat łaski i posłuszeństwa woli Bożej, przed wszelkimi kalkulacjami ludzkimi. 

Ta bogata spuścizna, którą pozostawił nam święty Jan Paweł II, jest dla nas - a zwłaszcza dla jego rodaków - wyzwaniem, aby być wiernymi Chrystusowi i odpowiedzieć radosnym poświęceniem się powołaniu do świętości, które Pan kieruje do każdego i każdej z nas, w naszej konkretnej sytuacji osobistej, rodzinnej i społecznej.

 

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

 

Drodzy bracia i siostry, niech św. Jan Paweł II nie przestaje czuwać nad Kościołem w Krakowie, który tak bardzo miłował! Niech z nieba towarzyszy waszemu pielgrzymowaniu: rodzinom, młodzieży i dziadkom, kapłanom, zakonnikom i osobom konsekrowanym; znajdującym się w najtrudniejszych warunkach, cierpiącym. Także i ja, wraz z wami powierzam się Jego wstawiennictwu. Dziękuję wam za waszą wizytę i błogosławię was wszystkich oraz całą wspólnotę diecezjalną w Krakowie. Proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie.

Przed udzieleniem wam błogosławieństwa proszę was wszystkich o wspólne odmówienie "Zdrowaś Maryjo" do Matki Bożej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook