Papież Franciszek o tym, na czym powinna polegać prawdziwa reforma Kościoła

(fot. E photographer / Shutterstock.com)

Świętość i życie cnotami nie są zarezerwowane dla nielicznych - mówił Papież Franciszek do uczestników kapituły generalnej Instytutu Miłosierdzia założonego przez bł. Paolo Rosminiego.

 

Przyjmując ich na specjalnej audiencji w Watykanie, Ojciec Święty zachęcał, by z odwagą wyciągali pomocną dłoń do potrzebujących oraz otwierali się na nowe wyzwania, odważnie odczytując znaki czasów.


Franciszek nawiązał do tematu kapituły: "Bądźcie doskonali… bądźcie miłosierni". Przypomniał, że świętość jest drogą prawdziwej reformy Kościoła, który przemienia świat na tyle, na ile sam siebie reformuje świętością.

 

- Zachęcam was do bycia ludźmi o dłoniach zawsze wyciągniętych do cierpiących, by zanieść im ratunek wiary i miłosierdzia. Myślę szczególnie o waszych braciach i siostrach, którzy pracują w Wenezueli, wezwanych do świadczenia duchowej i materialnej bliskości miejscowej ludności, tak mocno doświadczonej - mówił Franciszek. - Niech wasz instytut podejmuje refleksję nad swym charyzmatem i biorąc pod uwagę owoce, które dojrzały w ciągu minionych lat, coraz bardziej otwiera się na oczekiwania Kościoła i świata. Dzięki światłu Ducha Świętego znajdziecie drogi, by kontynuować swą misję z odnowionym zapałem, odczytując znaki czasów, wyzwania społeczne oraz biedę duchową i materialną tych wszystkich, którzy oczekują znaków zbawienia i nadziei.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.21

Liczba głosów:

58

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook