Papież wzywa wszystkich wiernych na całym świecie do codziennego odmawiania tej modlitwy

(fot. GeorgeVieiraSilva / shutterstock.com)

Papież Franciszek wzywa wiernych na całym świecie do codziennego odmawiania różańca w październiku i "złączenia się w jedności i pokucie jako Lud Boży" w modlitwie o "ochronę Kościoła przed diabłem", podziałami i o walkę z nadużyciami - podał w sobotę Watykan.

 

W komunikacie opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe przypomniano słowa Franciszka, który 11 września w homilii mówił, że modlitwa jest orężem przeciwko "wielkiemu oskarżycielowi, który krąży po świecie szukając, kogo oskarżyć".

 

"Tylko modlitwa może go pokonać"- podkreślono w nocie. Mowa w niej jest też o tym, że "rosyjscy mistycy i wielcy święci wszystkich tradycji zalecali, by w momencie zawirowań duchowych chronić się pod płaszczem Świętej Matki Boga, odmawiając modlitwę «Pod Twoją obronę»".

 

Przeczytaj "Czytaj Dalej. Magazyn DEON.pl" poświęcony kryzysowi w Kościele >>

 

"Wraz z tą prośbą o wstawiennictwo Ojciec Święty prosi wiernych z całego świata o modlitwę o to, by Święta Matka Boża okryła Kościół swoim opiekuńczym płaszczem, by ochronić go przed atakami złego, wielkiego oskarżyciela i aby jednocześnie uczyniła go bardziej świadomym win, błędów, nadużyć popełnionych obecnie i w przeszłości i aby angażował się bez żadnego wahania w walkę o to, by zło nie zwyciężyło"- głosi oświadczenie Watykanu.

 

Ojciec Święty poprosił także, aby odmawianie Różańca Świętego w październiku kończono modlitwą do Świętego Michała Archanioła napisaną przez Leona XIII:

 

"Święty Michale Archaniele broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy. A Ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook