Papież przyjmie kierownictwo episkopatu USA w związku ze skandalem pedofilii

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.jezuici.pl)

Papież Franciszek przyjmie w czwartek na audiencji kierownictwo Konferencji Episkopatu USA z jego przewodniczącym kardynałem Danielem DiNardo na czele - ogłosił Watykan. Spotkanie dotyczyć będzie skandalu pedofilii w amerykańskim Kościele.

 

Watykański rzecznik Greg Burke poinformował, że w delegacji będzie też wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu arcybiskup Los Angeles Jose Horacio Gomez i sekretarz generalny ksiądz Brian Bransfield. W spotkaniu uczestniczyć będzie również arcybiskup Bostonu kardynał Sean Patrick O'Malley, który jest przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

 

Franciszek do biskupów: Wielki Oskarżyciel próbuje ujawnić grzechy, aby było je widać, aby zgorszyć lud >>

 

W ostatnich tygodniach i miesiącach doszło do dwóch następnych skandali w Kościele w USA. W czerwcu na jaw wyszło, że czynów wykorzystywania seksualnego, w tym także pedofilii dopuszczał się były metropolita Waszyngtonu kardynał Theodore Edgar McCarrick. Zrzekł się on godności kardynalskiej, a papież Franciszek, który przyjął tę jego rezygnację, nakazał mu życie w modlitwie i pokucie. Wśród hierarchii rozpoczęła się dyskusja o tym, od jak dawna wiedziano o czynach byłego kardynała.

 

Następnie ogłoszony został raport na temat skandalu w Kościele w stanie Pensylwania, gdzie ofiarami wykorzystywania padło około tysiąca osób.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.71

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?