Portugalia: biskupi solidaryzują się z papieżem w walce z pedofilią

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Portugalscy biskupi w pierwszym dniu rozpoczętego w Fatimie synodu duchowieństwa skierowali do papieża Franciszka przesłanie solidarności w prowadzonej przez niego walce przeciw pedofilii w Kościele.

 

W swoim dokumencie zwrócili oni uwagę na konieczność działań prewencyjnych w celu wykorzenienia zjawiska wykorzystywania seksualnego małoletnich przez ludzi Kościoła.

 

- Dziękujemy Ojcu Świętemu za determinację oraz potępienie dramatu wykorzystywania seksualnego małoletnich przez członków Kościoła. Chcemy również działać na rzecz zwalczenia tej rany Kościoła - napisali w liście do papieża portugalscy biskupi.

 

Portugalski episkopat zapewnił Franciszka o swoim poparciu w walce z pedofilią w Kościele, a także zadeklarował "całkowitą jedność w działaniach na tym polu" podejmowanych przez papieża.

 

- W tym sanktuarium fatimskim, gdzie codziennie prowadzona jest modlitwa za Ojca Świętego prosimy przez wstawiennictwo Matki Kościoła, aby Bóg umocnił Waszą Świątobliwość w tej niezmordowanej misji pocieszania, kierowania i odnawiania Kościoła radością Ewangelii - napisał do Franciszka portugalski episkopat.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.13

Liczba głosów:

69

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Mundabor 18:11:54 | 2018-09-04
Dla tych ludzi nie jest ważne, czy oskarżenia są słuszne. Nie chcą przeprowadzić dokładnego śledztwa, aby oczyścić Franciszka z zarzutów, bo doskonale zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak i trzeba to ukrywać. To, co jest nie tak, jest częścią ich homoseksualnej agendy i ich dążnością do dokonania zmian w Kościele. Nie ważna jest prawda, w ich systemie filozoficznym istnieją tylko interpretacje. To już nie katolicyzm, troska o zbawienie dusz, ale polityka, szukanie sojuszów. Zresztą te szukanie sojuszów nie tylko ma miejsce w obrębie Kościoła, wsparcie ateistycznego świata zyskali właśnie dzięki umizgom do LGBT, ale też dzięki podnoszeniu kwestii imigracji, ekologii, łamania barier, jedności w różnorodności - wszystkiego tego, co wchodzi w skład lewicowej agendy. Poza tym, już wcześniej te sojusze były tworzone na niwie dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego, z Żydami, protestantami, prawosławnymi, muzułmanami. Ci ludzie doskonale sobie zdają sprawę, że są w tej drużynie mocni i mogą robić co chcą. Nie muszą zważać na takie błahe rzeczy jak sprawiedliwość, winę. Chcą zmiany Kościoła i tylko Franciszek może im to umożliwić.

Oceń 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

paton 17:33:16 | 2018-09-04
A na czym ta "walka" polega? Jakiś pedofil został pozbawiony stanu duchownego? Znana Kościołowi sprawa jakiegokolwiek pedofila została przekazana władzom świeckim? Mijają lata a Franciszek praktycznie nie zrobił nic w walce z pedofilią. Za to osobiście bronił bp. Juana Barrosa tuszującego pedofilię w Chile.

Oceń 7 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mundabor 16:25:00 | 2018-09-04
Dziękuję Bogu, że zesłał nam jednego sprawiedliwego, abp Vigano.

"(…) także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę dając przykład [kary] tym, którzy będą żyli bezbożnie, ale wyrwał sprawiedliwego Lota, który uginał się pod ciężarem rozpustnego postępowania ludzi nie liczących się z Bożym prawem - sprawiedliwy bowiem mieszkając wśród nich z dnia na dzień duszę swą sprawiedliwą miał umęczoną przeciwnymi Prawu czynami, które widział i o których słyszał". (2 P 2,6-8)

Oceń 22 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Baruch Marzel 14:49:11 | 2018-09-04
Na razie to nie wiadomo, czy Franciszek walczył czy krył.

Oceń 1398 139 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?