Papież przyjął duszpasterza biedoty

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Franciszek spotkał się 24 sierpnia z duszpasterzem argentyńskiej biedoty ks. José Marią di Paola, powszechnie znanym jako ojciec Pepe.

 

Przebywa on we Włoszech na zaproszenie organizatorów Mityngu Przyjaźni w Rimini. Na co dzień posługuje w La Villa Carcova - faweli położonej na obrzeżach Buenos Aires. Prowadzi też ośrodek dla trudnej młodzieży. Kard. Jorge M. Bergoglio jako arcybiskup stolicy bywał tam nieraz i sprawował Eucharystie, m.in. w Wielki Czwartek.

 

Kiedy powiedziałem mym wiernym o zaproszeniu do Watykanu, przyjęli to gromkimi oklaskami - opowiada ojciec Pepe. Ujawnił, że do Franciszka wybrał się z wielką walizką. Są w niej listy od jego podopiecznych, w tym od dwóch młodych, których ówczesny metropolita Buenos Aires poznał osobiście i którzy dzięki staraniom ojca Pepe zostali dosłownie wyrwani ze śmietniska i powrócili do normalnego życia w rodzinie.

W walizce argentyńskiego duszpasterza znalazło się też wiele różańców, świętych obrazków i innych dewocjonaliów, które dostał od swych wiernych do poświęcenia przez Papieża. Nie zabrakło też prezentów dla Franciszka, w tym prowokacyjnych, jak koszulka klubu piłkarskiego Atletico Huracán, tradycyjnego rywala zespołu San Lorenzo, którego kibicem jest od dzieciństwa Jorge Bergoglio.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook