Kard. O'Malley nie pojedzie spotkać się z Franciszkiem. Musi zająć się skandalem

(fot. flickr / bostoncatholic)

Kardynał O'Malley miał podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie moderować dyskusję na temat ochrony małoletnich i dorosłych niepełnosprawnych. Hierarcha musi zająć się jednak zarzutami co do seminarium w jego archidiecezji.

 

Do pozostania na miejscu zmusiła go wizytacja w diecezjalnym seminarium św. Jana w Bostonie w związku z pojawieniem się zarzutów o "nieprawidłowe zachowania" i "seksualne dewiacje". Rektor tego seminarium został w międzyczasie odesłany na urlop naukowy. Czytaj o tym więcej >>

 

Zarzuty te pojawiły się w otwartym liście opublikowanym przez byłego kleryka tego seminarium Johna Monaco. Napisał on otwarcie o tym, co się dzieje w tym miejscu.

 

W opublikowanym oświadczeniu na stronie Archidiecezji Boston czytamy, że kardynał O'Malley ma duże zaufanie do innych prelegentów podczas spotkania w Dublinie, w tym Marie Collins, która była w młodości wykorzystywana przez księdza. Panel dyskusyjny, któremu miał przewodniczyć, dotyczył "Ochrony dzieci i podatnych na zranienia dorosłych". Sam jest przewodniczącym komisji ds. ochrony małoletnich w Rzymie.

 

Kard. O'Malley zapewnił, że będzie z Bostonu śledził sympozjum w Dublinie i łączył się duchowo z uczestnikami Światowego Spotkania Rodzin.

 

Diecezja bostońska od wielu lat mierzy się z problemami skandali. Zaczęło się od materiału w Boston Globe prezentowanego m.in. w filmie Spotlight, a następnie podjęto sprawę kardynała Law, który tuszował przez wiele lat skandale sprawy wykorzystywania seksualnego nieletnich przez księży. Obecnie temat powrócił, gdy Watykan zajął się sprawą odwołanego z kolegium kardynalskiego Theodore'a McCarricka.

 

"Prawda nie jest kalaniem swojego gniazda. To diabelska sprawa ją tak nazywać" »

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.65

Liczba głosów:

26

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?