"Rodzina jest skarbem". Znamy papieską intencję modlitewną na sierpień

(fot. neneo / Shutterstock.com)

Papież Franciszek zachęca do modlitwy za skarb, jakim jest rodzina. W intencji modlitewnej na sierpień przypomina, że nie wystarczy tylko mówić o znaczeniu rodziny, ale trzeba też w społeczeństwie promować odpowiednią politykę prorodzinną.


"Kiedy mówię o rodzinie często na myśl przychodzi mi obraz skarbu. Rytm obecnego życia, stres, napięcia związane z pracą, a także zbyt mała uwaga ze strony instytucji mogą wystawić ją na niebezpieczeństwo. Nie wystarczy tylko mówić o znaczeniu rodziny, trzeba także promować konkretne środki i rozwijać ich znaczenie w społeczeństwie poprzez odpowiednią politykę prorodzinną - podkreśla Papież Franciszek. - Prośmy wspólnie Jezusa, aby wielkie decyzje ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny, jako skarb ludzkości - powiedział papież Franciszek.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 16:57:15 | 2018-08-03
Rodzina jest skarbem i fajnie jest mieć rodzinę. Oczywiście trzeba się postarać, aby rodzina była szczęśliwa. Wielu ludziom to się udaje.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lomen lomen 20:01:46 | 2018-08-02
Ale tzw. Komunia Święta dla rozwodników - tak. Oczywiście chronimy rodzinę, kochamy ją, ale jak niektórzy nie dają rady to pozwólmy im rozwalić rodzinę. W imię miłosierdzia.

Oceń 4 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?