Franciszek na Regina Coeli: Duch Święty jest źródłem świętości

(fot. neneo / Shutterstock.com)

O Duchu Świętym, źródle świętości będącej powołaniem wszystkich chrześcijan mówił papież w swoim rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli.


Ojciec Święty przypomniał, że nasze powołanie do świętości jest zakorzenione w sakramencie chrztu św. i bierzmowania. Realizuje się ono we wspólnocie ludu Bożego, a związane jest z Bożym planem zbawienia, który wypełnił się w Chrystusie.

 

Przeczytaj całość papieskiego rozważania>>

 

Franciszek podkreślił, że w naszej drodze ku świętości konieczne jest otwarcie się na natchnienia Ducha Świętego i pozwolenie, aby On nas prowadził. Zaznaczył, że droga uświęcenia polega na życiu w sposób godny Boga.

 

- Duch Święty wkraczając w nas pokonuje oschłość, otwiera serca na nadzieję, pobudza i wspiera dojrzewanie wewnętrzne w relacji z Bogiem i bliźnim…, a Jego owocem jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie - stwierdził papież.

 

Papież zaapelował również o pokój, dialog i pojednanie w Ziemi Świętej i na całym Bliskim Wschodzie. Modlił się też w intencji Wenezueli, gdzie trwają wybory prezydenckie.

 

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra Franciszek powiedział, że obchodzona w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego "prowadzi do Jerozolimy".

 

Papież nawiązał do sobotniej inicjatywy czuwania modlitewnego, zorganizowanego przez franciszkanów w Jerozolimie. - Wczoraj wieczorem przyłączyłem się duchowo do czuwania modlitewnego w intencji pokoju, które miało miejsce w tym mieście, świętym dla żydów, chrześcijan i muzułmanów - podkreślił.

 

- Dzisiaj - dodał - dalej wzywamy Ducha Świętego, by rozbudził wolę i gesty dialogu oraz pojednania w Ziemi Świętej i na całym Bliskim Wschodzie". W dniu, w którym w pogrążonej w ciężkim kryzysie Wenezueli odbywają się wybory prezydenckie, Franciszek zwrócił się z apelem w intencji tego kraju.

 

Na zakończenie spotkania z wiernymi powiedział: "Pragnę ponownie szczególnie wspomnieć o umiłowanej Wenezueli". - Proszę o to, aby Duch Święty dał całemu narodowi wenezuelskiemu, rządzącym i ludowi mądrość, by wejść na drogę pokoju i jedności - mówił. Papież dodał, że modli się za więźniów, którzy zginęli w sobotę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook