Papież Franciszek odwiedzi bezdomnych w Irlandii

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Podczas swojej wizyty w Irlandii w sierpniu br. papież Franciszek odwiedzi ośrodek dziennego pobytu dla bezdomnych, prowadzony przez kapucynów. Poinformowały o tym 17 maja media irlandzkie powołując się na ośrodek Capuchin Day Centre w Dublinie.

 

W tych dniach siły bezpieczeństwa już po raz kolejny wizytowały ośrodek i potwierdziły planowaną wizytę papieża. Franciszek złoży wizytę w stolicy Irlandii w dniach 25 i 26 sierpnia w związku z odbywającym się tam IX Światowym Spotkaniem Rodzin.

 

Kapucyn o. Kevin Crowley podkreślił, że wizyta Franciszka to "wielki honor i przywilej dla bezdomnych", cytują media. Irlandzki zakonnik wyraził nadzieję, że papieska wizyta będzie bodźcem dla rządu, aby "dał do dyspozycji potrzebujących rodzin odpowiednie mieszkania". Dotychczas bowiem rodziny bez dachu nad głową są umieszczane w lokalach zastępczych lub w hotelach.

 

Kryzys finansowy i brak mieszkań socjalnych spowodowały w minionych latach w Irlandii kryzys na rynku mieszkaniowym i wzrost bezdomności.

 

Według organizacji bezdomnych "Focus Ireland", ponad 9,5 tys. osób w Irlandii nie ma stałego miejsca zamieszkania; jest wśród nich 1720 rodzin z ponad 3,5 tys. dzieci. Obecnie co trzecie miejsce w lokalu zastępczym zajmuje dziecko. W samym tylko Dublinie - według stanu na marzec br. - na ulicy żyło 110 bezdomnych.

 

Papież Franciszek przyleci 25 sierpnia na katolickie Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie, a następnego dnia odprawi Mszę św. na zakończenie tego wydarzenia. Światowe Spotkanie Rodzin odbywać się będzie w dniach 21-26 sierpnia. Jego uczestnicy omawiać będą m.in. sprawy związane z papieską adhortacją apostolską "Amoris laetitia".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook