Papież: Kościół powinien karać księży, którzy się tego dopuścili. To jest przestępstwo

(fot. shutterstock.com)

"Wobec pedofilii - zero tolerancji" - tymi słowami papież Franciszek mówi po problemie wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych w filmie Wima Wendersa "Pope Francis - A Man of his Word".

 

Od 14 maja jest on na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych, a swój prapremierowy pokaz miał dzień wcześniej na festiwalu filmowym w Cannes. Skłonność pedofilską nazwał chorobą.


Franciszek powtórzył, że "Kościół powinien karać księży", którzy się tego dopuścili, a biskupi mają ich odsuwać od pełnienia funkcji kapłańskich. P

 

onadto "Kościół powinien towarzyszyć rodzicom" wykorzystanych dzieci "przy złożeniu doniesienia przed sądem cywilnym". - Nie ma innego rozwiązania. Tolerancja zero. Bo to jest przestępstwo. Nie, gorzej. To pozostawić [dziecko] przy życiu, ale zniszczonym - podkreślił papież.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 13:00:54 | 2018-05-19
 Precyzyjnie wyszczególnione przez apostoła Pawła zachowania, których należy się wystrzegać.
(1 Koryntian 6:9, 10) A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. (1 Koryntian 6:9, 10) „A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą [„mężczyźni uprawiający prostytucję”, New International Version; „zniewieściali”, Kowalski], ani mężczyźni kładący się z mężczyznami [„pederaści”, Jerusalem Bible; „zboczeńcy homoseksualni”, Today’s English Version], ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.” Zwróćmy uwagę, iż Paweł wspomniał tu o osobach, które podczas niemoralnych stosunków najwidoczniej są pasywne, oraz o takich, które zachowują się bardziej aktywnie, występując w „męskiej” roli. W ten sposób wyraźnie wykazał, że Bóg potępia wszelkie formy homoseksualizmu. Czy Bóg będzie łaskawy?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ponury 06:41:27 | 2018-05-16
coś zmienić może tylko usunięcie ze stanu kapłańskiego bez prawa do emerytury i sąd cywilny

Oceń 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook