Papież będzie bohaterem kolejnego filmu!

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek będzie bohaterem nowego filmu dokumentalnego, wyreżyserowanego przez Wima Wendersa. "Nie było garderoby, makijażu i rekwizytów. Przyszedł i zaczęliśmy" - mówi reżyser.


Dokument będzie nosił tytuł: "Papież Franciszek: Człowiek Jego Słowa" ("Pope Francis: A Man of His Word") i jego połowa zostanie wyemitowana w telewizji CBS 13 maja około godziny 21:00 w ramach programu "60 minut" - podaje cruxnow.com.


We fragmencie filmu widzimy papieża Franciszka, który mówi, że "żyjemy na pełnych obrotach od rana do wieczora. To niszczy zdrowie psychiczne, życie duchowe i zdrowie fizyczne. Co więcej: wpływa na rodzinę i niszczy ją. A zatem społeczeństwo". Ojciec Święty mówi po hiszpańsku.


Jak podaje portal cruxnow.com, wszystko wskazuje na to, że Franciszek będzie odpowiadał na pytania zadawane przez Wendersa "twarzą w twarz". Reżyser wcześniej wysłał papieżowi 50 zagadnień. Franciszek odpowiadał na nie w ciągu czterech wywiadów, które odbyły się na przestrzeni dwóch lat.


Wenders został zapytany, czy papież zdawał sobie sprawę z tego, jak "intymnie ma to wyglądać", odpowiedział: "O tak. Bardzo dobrze to zrozumiał. Zgodził się na to i zrealizował to doskonale".


Wim Wenders to ceniony reżyser filmów dokumentalnych. Jego najbardziej znane filmy to: "Buena Vista Social Club", "Paryż, Teksas" oraz "Wings of Desire".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook