Papież wybierze się do Afryki ze specjalnym zadaniem

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek powinien przyjechać do Algierii w drugiej połowie bieżącego roku. Zapowiedział to ambasador tego kraju w Rzymie Abdelhamid Senouci Bereksi na łamach dziennika "Echorouk".

 

Celem wizyty miałaby być beatyfikacja siedmiu trapistów z Tibhirine, zamordowanych przez islamskich terrorystów w 1996 r.


Ambasador oświadczył, że Algieria "wyraziła zgodę" na papieską podróż. Dodał, że Algieria jest "krajem, który wierzy w zbliżenie i w dialog" cywilizacji. W tym kontekście wizyta Franciszka "jest ważna i dlatego powinna być przyjęta z zadowoleniem przez wszystkich Algierczyków". Dyplomata wskazał też, że papieska wizyta da pozytywny obraz Algierii.

 

Beatyfikacja mnichów z Tibhirine odbędzie się w Algierii >>

Siedmiu trapistów z Tibhirine zostało w marcu 1996 r. porwanych z tamtejszego klasztoru Matki Bożej Atlasu, znajdującego się w 80 km na południe od Algieru. 23 maja Zbrojna Grupa Islamska (GIA) ogłosiła komunikat, zawierający informację o ich śmierci.

 

Świadectwo męczenników z Tibhirine >>

Zostaną oni beatyfikowani jako męczennicy razem z 12 innymi zakonnikami i zakonnicami, zamordowanymi w Algierii z nienawiści do wiary w latach 1994-1996, w tym z ówczesnym biskupem Oranu, Pierre'm Claverie. Wszyscy oni w trudnym dla Algierii okresie zdecydowali się świadomie pozostać w kraju u boku swoich braci muzułmanów, wierni Chrystusowi i Kościołowi. Na styku różnych religii i kultur pragnęli dawać świadectwo pokoju i dialogu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook