"Wielu wykorzystujących kobiety to katolicy" - dziewczyna zmuszona do prostytucji pyta papieża

(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)

"Człowiek, który chodzi do prostytutki jest przestępcą" - powiedział Ojciec Święty podczas dialogu z młodymi uczestnikami spotkania przedsynodalnego odbywającego się w Papieskim Międzynarodowym Kolegium "Maria Mater Ecclesiae" w Rzymie.


Tym mocnym stwierdzeniem zareagował papież na pierwsze pytanie zadane przez pochodzącą z Nigerii Blessing Okoedion. Przed czterema laty przybyła ona do Włoch, padając ofiarą handlu ludźmi. Zapytała Franciszka, jak przezwyciężyć mentalność uprzedmiatawiającą kobietę? Dodała, że wielu wykorzystujących to katolicy.

 

 

Odpowiadając Ojciec Święty nawiązał do swej ubiegłorocznej wizyty w domu dla dziewcząt wyzwolonych z handlu ludźmi. Mówił o różnych sytuacjach, w których kobiety zostają dziś zniewolone, o przemocy, także o cierpieniach rodzin.

 

Przeczytaj całą relację ze spotkania papieża z młodymi >>

 

Franciszek przeprosił również za wszystkich katolików, którzy korzystają z usług prostytutek i traktują kobiety jak niewolnice. "To akt przestępczy" - dodał. Jak zauważył, "bardzo prawdopodobne jest to", że 90 procent klientów prostytutek to "ochrzczeni, katolicy".

 

(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)

 

"To bardzo poważny problem. Chciałbym, abyście z tym walczyli. (...) Jeśli ktoś ma taki zwyczaj, niech z tym zerwie. To przestępstwo. Kto tak robi, jest przestępcą" - powiedział papież. Następnie wskazał: "To nie jest uprawianie miłości, to jest torturowanie kobiety; nie mylmy pojęć". Zmuszanie dziewcząt do prostytucji nazwał "niewolnictwem".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.4

Liczba głosów:

127

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

sasza172 15:49:38 | 2018-11-04
Owszem, w metryce ma wpisane ''katolik'', ale idąc do domu publicznego praktycznie przestaje nim być, popełnia grzech ciężki, więc musi odzyskac łaskę chrztu w sakramencie pokuty. Inaczej jest  z kolei z np. islamem, tam Księga Koranu (Sura 2, 191-193) wzywa do zabijania ''niewiernych'', więc Ci co wysadzają się w powietrze czy zabijają ludzi robią to zgodnie z ta księgą. Rzekomy kontrargument, że katolicy też gwałcą i mordują jest absurdalny, bo katolik nie robi tego zgodnie z Pismem Świętym i nauką Kościoła, ale właśnie wbrew tej nauce.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pinezqa123456 00:35:29 | 2018-03-20
oczwiście Papa,za całe zło tego świata odpowiadają katolicy,za to  muzułmanie są czyści jak łza,oni nie korzystają z płatnej miłości tylko gdy im się zachce biorą jak swoje-za darmo i oczywiście jak Allah nie widzi czyli w nocy!!!

Oceń 40 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 20:42:37 | 2018-03-19
Mocno powiedziane i bardzo dobrze. Papież ma oczywiście rację:
"Człowiek, który chodzi do prostytutki jest przestępcą". Kobieta nie jest towarem. Nie należy ludzi traktowac przedmiotowo (nie tylko kobiet, ale równiez mężczyzn, bo wykorzystywanie seksualne dotyczy również chłopców).
Kolejny raz papież mówi rzeczy tudne dla wielu katolików.
 
 

Oceń 16 51 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sagneale 18:08:22 | 2018-03-19
Prostytutka jest taka samo winna jak i klient, jeden płaci, druga zarabia - gdyby nie klienci, prostytutki nie miałyby za co żyć, transakcja wiązana, bez popytu nie ma podaży, a bez podaży nie ma popytu. A bardzo prawdopodobne jest, że 90% prostytutek to ochrzone katoliczki.

Oceń 58 13 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 16:20:27 | 2018-03-19
Zawsze idąc na panienki biorę akt chrztu, pamiątkę z pierszej komunii i zświadczenie od proboszcza. Zawsze.

Oceń 82 21 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

urynos urynos 15:51:58 | 2018-03-19
Oczywiście!
Zamiast "wielu" dodałbym "wszyscy" (brzmiałoby to jeszcze lepiej).
Kobiet nie wykorzystują jedynie pederaści, prawosławni, protestanci, muzułmanie, wyznawcy voodoo i liberałowie.

Oceń 82 12 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook