Papież odpowiada na pytanie: czy tatuaże mają jakiekolwiek znaczenie? Czy katolicy mogą je nosić?

(fot. MikeDotta / Shutterstock.com)

Czy katolicy powinni nosić tatuaże? Czy mają one jakiekolwiek znaczenie? To pytanie zadali papieżowi młodzi podczas dzisiejszego spotkania przed synodem o młodzieży.

 

Pytany o znaczenie tatuaży Ojciec Święty stwierdził, że wskazują one na naszą tożsamość: czego szukasz? do czego należysz? Zachęcił by się ich nie lękać, ale też nie przesadzać.

 

Czy katolicy mogą nosić tatuaż? >>

 

 

 

Tutaj przeczytasz więcej o spotkaniu Ojca świętego z młodymi >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.51

Liczba głosów:

47

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

dsspiro 17:48:04 | 2018-03-21
As-dur na Papieża.. on zaprowadzi ład i porządek... aż się czytać nie chce Twoich komentarzy, żal że nikt ich nie wykasuje.. odpieprz się od mojej wiary, od mojego BOGA i nie korzystaj z internetu, które jest narzędziem diabła w Twoich rękach.

Myślę, że to jest moja prywatna sprawa co robię ze swoim ciałem, jeżeli je dekoruję i manifestuję swoją przynależność religijną. Jeżeli moje tatuaże są spójne z moją naturą duchową, są zgodne z tym co na początku nosili pierwsi chrześcijanie (nosili jak ja archanielskie sigil), czyli nim kler maczał swoje tłuste paluchy w zwojach tego co cytujesz mi tutaj, to wierz w to co przeczytasz i daj żyć innym. Mamy wolną wolę, mamy duszę, która jest podczas obecności w ciele nieświadoma swojej boskiej natury.

Jeszcze mi gościu wyjedź, że paranie się magią jest zakazane, wróżbiarstwo itd. to napiszę Ci że jesteś nieukiem skończonym cytującym Stary Testament, którego nie znasz!!! Ciało to jest ubranie, które się zużywa i jest śmiertelne - jak jesteś tak z nim związany to pewnie już zaprzedałeś duszę diabłu, czyli obłudzie pieniądza! Ludzie - duchowo - zostali stworzeni na obraz BOGA. Skoro już walisz tekstami z Księgi Kapłańskiej, to ja daję tu upust swoim niecnym, knąbrnym, heretycznym słowom, bo irytują mnie takie bałwochwalcze istoty jak Ty.. idź legnij krzyżem przed figurkami, krzyżykami i obrazkami, a od spraw duchowych i ludzi noszących tatuaże WARA! Pozdrawiam myślących, czytających i szukających...

ps. Moim zdaniem Papież po prostu przestaje szerzyć zakłamanie kleru, które obowiązywało przez setki lat - przez które odwracają się tysiące wiernych od Kościoła, kórym są ludzie a nie miejsca czy księża. Do kościoła chodzimy dla siebie i Boga, nie dla księży... oni są tylko boskim narzędziem a nie wyrocznią... 

Oceń 1 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Adam80 07:51:08 | 2018-03-21
Słowa sprzeczne ze słowem Bożym, chyba ks. Staniek miał rację…

Oceń 7 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

urynos urynos 15:55:40 | 2018-03-19
Don't be afraid of tattoos! 
To powinno być główne motto tego wspaniałego pontyfikatu.

Oceń 11 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Anakin 15:30:09 | 2018-03-19
Ty jesteś Piotr i będziesz zaskakiwał

Oceń 8 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WyjdzZNiegoLuduMoj 14:38:38 | 2018-03-19
Kpl, 19:28
"Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan! "

Oceń 26 29 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook