Tłumacz Franciszka na ŚDM: papież szuka zrozumienia, czyta, rozmawia

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

- Myślę o tym pontyfikacie jako o ciągłości z poprzednimi papieżami z zauważalnym, ewolucyjnym krokiem do przodu - ocenia ks. Woźniak.

 

- Jako dogmatyk widzę u Franciszka to, o co sam zawsze walczyłem: żeby doktryna była bliska życiu - mówi o 5 latach pontyfikatu papieża Franciszka ks. dr hab. Robert Woźniak, który podczas wizyty papieskiej w Polsce i Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 był jego osobistym tłumaczem.


- Doświadczenie, które ja miałem, którego nie mogą mieć ci, którzy są trochę dalej od papieża i tylko czytają różne doniesienia prasowe na jego temat, pokazuje mi ogromną wiarę zwykłego, prostego człowieka, który wierzy swoim rozumem, szuka zrozumienia, czyta, poszukuje, rozmawia - podkreśla kapłan.

 

Po doświadczeniach wizyty papieża w Polsce w lipcu 2016 roku, ks. Woźniak twierdzi, że Ojciec Święty "jest niesamowicie serdecznym i życzliwym człowiekiem, w sposób niemal nadprzyrodzony: jego miłość, życzliwość i sympatia do człowieka rodzi się z jego obcowania z Panem Bogiem".

 

- Myślę o tym pontyfikacie jako o ciągłości z poprzednimi papieżami z zauważalnym, ewolucyjnym krokiem do przodu. - ocenia ks. Woźniak.

 

- Franciszek ma ogromnie dużo do zaoferowania Kościołowi. Wg jego wizji Kościół ma być bardzo ewangeliczny - dodaje.

Jak zauważa, Franciszek podkreśla pewne aspekty, które były obecne i u Jana Pawła II, i u Benedykta XVI, i "robi to bardzo dynamicznie, jako człowiek zaangażowany pastoralnie przez całe swoje życie".

 

- Duszpastersko zawsze był bardzo blisko ludzi i przykładał ogromną wagę do wprowadzania doktryny w życie. Ja to nazywam żywym podręcznikiem do dogmatyki - podsumowuje ks. Woźniak.

 

* * *

 

Ks. dr hab. Robert Woźniak jest adiunktem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Podczas ŚDM Kraków 2016 był osobistym tłumaczem Papieża Franciszka.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.64

Liczba głosów:

25

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook