Papież: Kościół szanuje politykę, gdy troszczy się o najsłabszych

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek powiedział w poniedziałek grupie francuskich polityków, że Kościół katolicki szanuje działalność polityczną wtedy, gdy w jej centrum znajduje się troska o najsłabszych i zachęta do życia w szacunku dla innych.

 

Podczas audiencji dla delegacji parlamentarzystów i polityków z regionu Marsylii Franciszek oświadczył: "Wielkość polityczna ujawnia się wtedy, gdy w trudnych momentach opiera się na wielkich zasadach i długoterminowym myśleniu o dobru wspólnym". Przypomniał o znaczeniu zasad "pomocniczości i solidarności" oraz potrzebie działań na rzecz zgody i dialogu.

 

"Wartości wolności, równości i braterstwa stanowią podstawę i horyzont waszej odpowiedzialności" - wskazał Franciszek. "W obliczu problemów społecznych trzeba być promotorem prawdziwej debaty na temat wartości i wspólnych dla wszystkich celów. Do udziału w takiej dyskusji chrześcijanie wezwani są wraz z wyznawcami wszystkich innych religii i wszystkimi ludźmi dobrej woli" - zaznaczył.

 

Waszym zadaniem - mówił papież - jest to, by być zawsze blisko ludzi, zwłaszcza najsłabszych i "nie popadać w rezygnację w obliczu nierówności społecznych, źródła chorób społeczeństwa". Franciszek apelował następnie o "krzewienie integralnego nawrócenia ekologicznego, by stać na straży wspólnego domu".

 

Papież zaapelował też o przyjmowanie migrantów i uchodźców. "Chodzi o to, by wytrwać w poszukiwaniu środków odpowiadających dobru wszystkich, by przyjmować, chronić, krzewić integralny rozwój ludzki i integrować" migrantów w społeczeństwie - wyjaśnił.

 

"W ten sposób można przyczynić się do budowy społeczeństwa bardziej sprawiedliwego, bardziej ludzkiego i braterskiego" - ocenił Franciszek.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?