Papież wspomina niezwykłą zakonnicę: wysłuchała wielu przekleństw, ale się nie zniechęciła

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Żyjemy w czasach, kiedy ewangelizacja dokonuje się poprzez świadectwo bliskości i miłości, przez świadczenie o miłosiernym obliczu Boga - napisał Franciszek we wprowadzeniu do książki o francuskim kapłanie Étiennie Pernecie, założycielu zgromadzenia Małych Sióstr Asumpcjonistek. Zajmuje się ono domową opieką medyczną.

 

Franciszek przyznaje, że w Buenos Aires miał osobisty kontakt z tymi zakonnicami od pierwszego dnia swego życia i sam się przekonał, jak wiele dobrego uczyniły.

 

Papież przytacza historię kolegi swego ojca, który był zagorzałym antyklerykałem. Kiedy ciężko zachorował, zaopiekowała się nim przełożona lokalnej wspólnoty. Opatrywała jego rany, zajmowała się trójką dzieci, dbała o dom. Musiała przy tym wysłuchać wielu przekleństw, ale się nie zniechęciła. Mężczyzna wyzdrowiał i pewnego dnia, kiedy szedł z kolegami, jeden z nich obrzucił wyzwiskami dwie napotkane siostry. Były podopieczny asumpcjonistki uderzył go i powiedział: "O księżach i Bogu mów sobie, co chcesz, ale o Matce Bożej i zakonnicach ani słowa!".

 

Komentując ten epizod papież zauważył, że dzięki otrzymanej w chorobie pomocy człowiek ten odkrył macierzyńskie oblicze Kościoła. To pokazuje, że kiedy służy się z cierpliwością i ufając jedynie Panu, może się zdarzyć, że docieramy do serca nawet tych, którzy są najdalej od Boga. "Jak uczy nas Maryja, nasza Matka, jedyną mocą, która może podbić serce człowieka, jest czułość Boga" - dodaje papież.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook