Papież Franciszek przyjmie w Watykanie męża i córkę Asi Bibi

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

W sobotę papież Franciszek przyjmie w Watykanie męża i córkę Asi Bibii - pakistańskiej katoliczki, skazanej na śmierć za rzekomą obrazę islamu.

 

Przebywa ona od dziewięciu lat w więzieniu. Według jej prawników jest szansa, że przed Wielkanocą odbędzie się rozprawa sądowa, decydująca o jej ewentualnym uwolnieniu.

 

Asia Bibi modli się i nie traci nadziei na uwolnienie >>

 

Najbliżsi Asii Bibi znajdą się w składzie delegacji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którą Franciszek przyjmie z okazji inicjatywy #ColosseoRosso - oświetlenia na czerwono rzymskiego Koloseum na znak pamięci o męczennikach - ofiarach prześladowania chrześcijan w świecie.

 

"Opowiem papieżowi moją historię"

 

Na audiencji obecna będzie również Rebecca Bitrus, która przez dwa lata była więziona przez islamskich terrorystów z ugrupowania Boko Haram w Nigerii.

 

- Opowiem papieżowi moją historię i o tym, jak pomogły mi i mnie ocaliły modlitwy biskupa, kapłanów i wszystkich wiernych mojej diecezji - zapowiada Bitrus.

 

Zapowiedziała, że poprosi papieża o modlitwę za wszystkie dziewczęta nadal znajdujące się w rękach Boko Haram. Rebecca wyznała też, że "z głębi serca" przebaczyła porywaczom.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.83

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook