Papież: Paweł VI w tym roku zostanie świętym

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Papież Franciszek powiedział, że Paweł VI zostanie w tym roku kanonizowany.

 

W czasie spotkania z rzymskim duchowieństwem potwierdził zatem doniesienia o rychłym ogłoszeniu papieża Montiniego świętym.

 

Dodał żartobliwie, że sam jest na "liście oczekujących".

 

W sobotę media przytoczyły słowa Franciszka z jego czwartkowego spotkania z proboszczami i księżmi z Wiecznego Miasta, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami na Lateranie.

 

- Paweł VI zostanie w tym roku świętym - ogłosił papież tuż po tym, gdy w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zakończył się proces kanoniczny w sprawie uznania cudu uzdrowienia przypisywanego jego wstawiennictwu. Chodzi o przypadek uzdrowienia dziecka w łonie matki, u którego lekarze wcześniej stwierdzili poważne wady. Córka kobiety z północy Włoch urodziła się zdrowa.

 

>> Uznano cud, który prowadzi do kanonizacji papieża Pawła VI

 

Niedawno dokumentację w tej sprawie zatwierdziła w głosowaniu komisja kardynałów i biskupów z kongregacji. Obecnie pozostaje już złożenie podpisu przez papieża i wyznaczenie daty kanonizacji. Nieoficjalnie podawany jest termin w październiku, a więc dwa miesiące po 40. rocznicy śmierci Pawła VI.

 

Franciszek w rozmowie z księżmi z Rzymu przypomniał, że niedawno, w 2014 roku świętymi zostali dwaj papieże: Jan XXIII i Jan Paweł II.

 

Dodał, że trwa też proces beatyfikacyjny Jana Pawła I, który był papieżem przez 33 dni w 1978 roku.

 

- A Benedykt i ja jesteśmy na liście oczekujących, módlcie się za nas - stwierdził Franciszek, mówiąc o sobie i swym 90-letnim emerytowanym poprzedniku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.64

Liczba głosów:

25

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WyjdzZNiegoLuduMoj 11:45:12 | 2018-02-19
Tragiczne w tym wszytskim jest to, jak bardzo ludzie nazywający się wierzącymi i uzurpujący sobie prawo do bycia "jedynym prawidziwym" Kościołem Chrystusa kompletnie od Chrystusa i Jego nauk odeszli.
Jakim prawem, gdzie to jest w Piśmie Świętym zapisane, żeby jakaś grupka śmiertelnych i grzesznych ludzi, rościła sobie prawo do nazywania kogoś "świętym" lub nie?
"Święty" to ktoś "oddzielony" dla Boga i Jego Królestwa. Według Biblii „święci” są ciałem Chrystusa, chrześcijanami, kościołem. Wszyscy chrześcijanie są postrzegani jako święci. Wszyscy chrześcijanie są świętymi i są również tymi, którzy są powołani, aby być świętymi. Pierwszy List do Koryntian określa to w jasny sposób: „Do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości…” (1Kor, 1:2). Zresztą w Biblii przykładów na to kto jest "święty" jest więcej, wystarczy do Niej zajrzeć, a nie bałwochwalczo wpatrywać się ludzki autorytet i przyklaskiwać bluźnierczym dekretom ...

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bonaventura 20:03:06 | 2018-02-17
Nic nowego.Każdy papież z automatu zostaje świętym.Problem może być z Benedyktem bo abdykował a to jakoś nie pasuje do świętego papieża.
W każdym razie jeśli Franciszek nie poda się do dymisji to już może mówić do lustra: święty.

Oceń 9 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook