Papieskie podziękowanie dla młodych za ŚDM

(fot. EPA/Antonio Lacerda)

Opuszczając Brazylię Papież Franciszek podziękował swoim gospodarzom oraz młodym uczestnikom 28 Światowego Dnia Młodzieży. Zapewnił, że wydarzenia i spotkania minionego tygodnia wpisały się na trwałe w jego pamięć i zamienią się w modlitwę. Ceremonia pożegnania z udziałem wiceprezydenta Michela Temera odbyła się na międzynarodowym lotnisku Galeão w Rio de Janeiro.

 

Przeczytaj tekst papieskiego przemówienia >>


Żegnając papieża wiceprezydent Brazylii Michel Temer zwrócił uwagę, że "papież przybył nie tyko po to, aby spotkać się z młodzieżą, przybył, aby pobudzić wiarę, wszystkich Brazylijczyków: młodzieży, starszych, dzieci, wszystkich".

 

"Ojciec Święty tak samo jak Jezus przemierzał ziemię, również papież pobudził wiarę we wszystkich Brazylijczykach. Pobyt w Brazylii pozostanie w duszy wszystkich Brazylijczyków. Pokój, który Papież przyniósł do nas zostanie w naszych sercach" - zapewnił wiceprezydent.

 

"Papieżu Franciszku, na przyszły raz kiedy przyjedziesz do Brazylii, a będzie to w 2017, nie będzie potrzeby abyś stukał do drzwi, gdyż te drzwi pozostaną otwarte, zawsze jest tutaj miejsce dla Waszej Świątobliwości. Powiedziałeś, że Pan Bóg jest Brazylijczykiem. Przez ten tydzień kiedy byłeś z nami to Brazylia stała się rajem" - powiedział wiceprezydent Temer.

 

W przemówieniu Ojciec Święty przypomniał poszczególne etapy swojej pielgrzymki, wyraził przekonanie, że Chrystus żyje i jest rzeczywiście obecny w działaniu niezliczonych młodych i wielu ludzi, których spotkał oraz podziękował za okazane przyjęcie i ciepło przyjaźni. Następnie skierował szczególne słowa do przedstawicieli władz, Kościołowi lokalnemu, uczestnikom celebracji, organizatorom wydarzeń, dziennikarzom oraz tym, którzy modlili się w intencji jego pielgrzymki.

 

Kierując swoją myśl ku młodym, papież wyraził przekonanie, że wszyscy będą misjonarzami, że przez swoje świadectwo radości i posługi sprawią, iż rozkwita cywilizacja miłości. "Nadal będę żywił ogromną nadzieję w młodzieży Brazylii i całego świata: za ich pośrednictwem Chrystus przygotowuje nową wiosnę na całym świecie" - stwierdził Ojciec Święty. Na zakończenie prosił o modlitwę w intencji swojego pontyfikatu.

Po przybyciu papieża Franciszka do hali lotniska odśpiewano hymn 28 ŚDM i odegrano hymny Brazylii i Watykanu. Ojca Świętego pożegnała grupa dzieci wręczając mu wiązankę kwiatów.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook