Papież: Idźcie, bez obawy, aby służyć, głosić

(fot. EPA/DAVID FERNANDEZ )

Do odważnego i hojnego świadczenia o Jezusie i Jego Ewangelii zachęcił papież młodych podczas Mszy św. sprawowanej na plaży Capocabana, kończącej XXVIII Światowy Dzień Młodzieży.

 

Ojciec Święty podkreślił, że zadanie to, będące nakazem Chrystusa wypełniać trzeba wraz z innymi osobami, przy wsparciu duszpasterzy.

 

 

Przeczytaj tekst papieskiej homilii

 


Papież Franciszek zaznaczył, że doświadczenia spotkania z Jezusem i radości wiary, przeżytego w Rio de Janeiro nie można zamykać w sobie, czy też małej grupie. Byłoby to bowiem jakby odcięcie tlenu płonącemu ogniu. Słowa Jezusa "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" są nakazem powierzonym całemu Kościołowi, w tym młodzieży.

 

Wynika on z siły miłości, gdyż Jezus "pierwszy przyszedł do nas, dał nam nie trochę siebie, lecz całego siebie, dał swoje życie, aby nas zbawić i ukazać nam miłość i miłosierdzie Boga" - powiedział Ojciec Święty. Dodał, że Jezus posyła wszędzie, a Ewangelia jest dla wszystkich. Szczególnie zachęcił by iść do najbardziej oddalonych, najbardziej obojętnych.

 

Ojciec Święty zaapelował do młodych, aby wyzwolili się z niepotrzebnych obaw, bo to sam Chrystus idzie przed nami i nas prowadzi na misję, zawsze nam towarzyszy. Podkreślił, że zawsze jesteśmy posłani razem, a młodym w tej misji towarzyszy cały Kościół. Zwrócił się do kapłanów, by towarzyszyli młodzieży i pomagali jej w aktywnym zaangażowaniu się w Kościele, aby nigdy nie czuli się samotni!

 

Papież zaznaczył, że ewangelizacja jest służbą, pokonaniem naszych egoizmów. - Niesienie Ewangelii jest niesieniem mocy Boga, aby wykorzeniać i niszczyć zło i przemoc, aby burzyć i obalać bariery egoizmu, nietolerancji i nienawiści, aby budować nowy świat. Jezus Chrystus na was liczy! Kościół na was liczy! Papież na was liczy!-  - powiedział Ojciec Święty.

 

 

1 2  
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook