Papież zaprosił setki ubogich na obiad do Watykanu. Posługiwać będą diakoni

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Około 4 tys. osób, w tym przedstawiciele archidiecezji warszawskiej i krakowskiej wezmą udział 19 listopada w obchodzonym po raz pierwszy Światowym Dniu Ubogich - poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

 

Będą oni uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej o godz. 10.00 przez Ojca Świętego w bazylice watykańskiej. Zjedzą także posiłek przygotowany na tę okazję.

 

1 500 osób ubogich spożyje posiłek w auli Pawła VI, a pozostałych 2, 5 tys. zostanie przewiezionych do stołówek, seminariów i kolegiów katolickich Wiecznego Miasta. Posługiwać im będzie 40 diakonów diecezji rzymskiej i około 150 wolontariuszy. Przewidziano typowo włoskie menu: makaron z pomidorami, oliwki i ser, kotlety cielęce z warzywami, polentę i brokuły, weneckie tiramisu, wodę, a na deser: pomarańcza i kawa.

 

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zwróciła się o pomoc do licznych organizacji takich jak Caritas, Wspólnota Sant'Egidio, Zakon Maltański i wielu innych.

 

Jedną z inicjatyw jest też pomoc medyczna dla ubogich świadczona w tym tygodniu na placu Piusa XII w pobliżu Watykanu.

 

W sobotę, 18 listopada o godzinie 20.00, w Bazylice Świętego Wawrzyńca za Murami - odbędzie się czuwanie modlitewne dla wolontariuszy. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji przygotowała także pomoce duszpasterskie przetłumaczone na 6 języków.

 

***

 

W dniach od 12-19 listopada w całym Kościele trwa ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Redakcja DEON.pl włączyła się w przygotowanie tego święta w Archidiecezji Krakowskiej. Centralnym miejscem naszego świętowania będzie Namiot Spotkania na Małym Rynku. Dokładny plan wydarzeń znajdziecie tutaj: sdu.malopolska.pl. Z całego serca zachęcamy do spotkania się w tych dniach z ubogimi. 

 

***

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.71

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 22:42:01 | 2017-11-14
Czy to nie "akcyjność"? Czy o to chodzi? Co przez to chce się pokazać? Jaki to przykład? Jacy to ci biedni? Jeśli 4 tysiące to dlaczego nie 10 czy 20 tysięcy? W Rzymie jest ich pewno jeszcze o wiele więcej, a więc ci inni to co? I wg jakiego klucza? A może Ci inni to powinni być "przyjęci" przez inne parafie rzymskie a może "rozlokowani" po Włoszech lub po Europie? 

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook