Papież zreorganizował struktury Kościoła syromalabarskiego. Napisał list do indyjskich biskupów

Radio Watykańskie
(fot. PAP / EPA / ANGELO CARCONI)

Papież zreorganizował struktury Kościoła syromalabarskiego. Jest to jeden z dwóch rdzennie indyjskich obrządków wschodnich. Franciszek utworzył dwie nowe eparchie tego Kościoła.

 
Jedna z nich z siedzibą w Shamshabad będzie obejmować terytorium całych Indii z wyjątkiem terytoriów należących do istniejących już eparchii.
 
W ten sposób zapewnione zostanie duszpasterstwo wiernych obrządku syromalabarskiego w całym kraju, również w regionach nie objętych jurysdykcją biskupów tej tradycji. Do tej pory korzystali oni zazwyczaj z duszpasterstwa obrządku łacińskiego.
 
Z tej okazji Franciszek wystosował też obszerny list do wszystkich indyjskich biskupów. Pisze w nim o bogactwie, jakim jest dla Kościoła różnorodność jego tradycji. Zaznacza zarazem, że istnienie na tym samym terytorium kilku różnych obrządków sprawdziło się w życiu Kościoła. Nie prowadzi do konfliktów, lecz do ubogacenia, umożliwiając zarazem lepszą troskę o zachowanie bogatej tradycji Kościoła.
 
Biskupów Kościoła łacińskiego papież prosi o pomoc w organizowaniu struktur obrządku syromalabarskiego na nowych terytoriach.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook