Abp Tomasi: Franciszek ma skuteczny wpływ na opinię świata

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

W związku z kryzysem koreańskim i groźbą użycia broni atomowej coraz bardziej aktualne stają się starania Stolicy Apostolskiej o całkowite rozbrojenie nuklearne. Wskazuje na to abp Silvano Tomasi, wieloletni przedstawiciel Watykanu przez Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Podkreśla on pozytywny wpływ apeli papieża Franciszka, który swoim autorytetem przekonuje opinię publiczną, że sama równowaga sił nie daje bezpieczeństwa.

 

"Myślę, że głos Papieża Franciszka miał i nadal ma skuteczny wpływ. We wspólnocie międzynarodowej rodzi się świadomość, że drogą, którą trzeba torować jest dialog i pokój" - mówi arcybiskup Radiu Watykańskiemu.

 

"Ważnym elementem jest tu również kształtowanie opinii publicznej. Trzeba nad tym dalej pracować, aby ludzie zrozumieli, że prawdziwe bezpieczeństwo daje społeczeństwu nie tyle siła rażenia jego arsenału, co zabieganie o dobro wspólne całej ludzkiej rodziny. Chodzi o to, by konflikty w obronie własnych interesów lub dla ustanowienia własnej hegemonii straciły rację bytu" - dodaje.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.78

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook