Argentyna: ukazała się powieść o babci papieża Franciszka

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Wiele razy, poczynając od Niedzieli Palmowej 2013 roku, papież Franciszek mówił, że wiary nauczyła go babcia Rosa, która rozmawiała z nim w domu po włosku.

 

Na podstawie jej wspomnień z wczesnego okresu życia przyszłego papieża Marilù Simoneschi spisała sfabularyzowaną opowieść, która pod tytułem "Rosa la Luchadora. Ukochana babcia papieża Franciszka" ukazała się w wydawnictwie "Imprimatur" w Buenos Aires.

 

Recenzję książki zamieścił w internetowym wydaniu dziennika "La Repubblica" jego watykanista Paolo Rodari. Nie ma w niej nieznanych dotąd faktów, ale widziane przez babkę wydarzenia z życia małego i dorastającego Jorge Mario Bergoglio rzucają nowe światło na osobę przyszłego papieża. Jak choćby fakt, że nie rozstaje się z jej testamentem, który nosi zawsze w brewiarzu.

 

Niezwykle plastycznie i przekonująco, zdaniem włoskiego watykanisty, przedstawiona jest historia wykrycia przez matkę Bergoglio, że nie studiuje on medycyny, lecz przygotowuje się do kapłaństwa.

 

Irytację wyprowadzanej w pole matki rozładowuje jak zawsze babcia Rosa, która jest główną bohaterką książki. To ona pozostawia wnukowi możliwość rozmyślenia się, gdy mówi: "To świetnie, że Bóg cię powołał, ale nie zapominaj, że drzwi domu zawsze będą dla ciebie stały otworem. Przede wszystkim, gdybyś miał zmienić zdanie".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.32

Liczba głosów:

63

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

nk 20:58:35 | 2017-10-07
To wiadomość o jakiejś książeczce o babci papieża Franciszka wydanej w Argentynie podaje Deon jako ważną wiadomość. Żadnej natomiast relacji nie znajdziemy o dzisiejszej ogólnopolskiej modlitwie "Różaniec do Granic". W ponad trzystu kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski odbyła sie modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. W tej modlitwie uczestniczyło ponad milion ludzi w kraju i za granicą. Ale dla deonu to co najmniej nie istotne. Co się tutaj dzieje?

Oceń 38 5 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook