Watykan: w marcu 2018 przedsynodalne spotkanie młodych."Musimy słuchać młodych"

(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Franciszek zapowiedział, że w dniach 19-24 marca przyszłego roku odbędzie się w Watykanie przedsynodalne spotkanie młodych.

 
Papież podkreślił, że wspomniane spotkanie organizuje Sekretariat Generalny Synodu Biskupów, a weźmie w nim udział młodzież z różnych stron świata, zarówno katolicy, chrześcijanie innych wyznań, osoby innych religii a także niewierzący. 
 
"Inicjatywa ta wpisuje się w proces przygotowań do najbliższego, październikowego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego tematem będzie «Młodzież, wiara i rozeznanie powołania». Przez ten proces Kościół pragnie wysłuchać głosu, wrażliwości, wiary a także wątpliwości i krytyki młodzieży. Musimy słuchać młodych. Z tego względu wnioski spotkania marcowego zostaną przekazane ojcom synodalnym" - powiedział Franciszek.
 
 

*  *  *

 

 

 

W czasie Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek poprosił Polaków, by przyłączyli się do modlitwy za uchodźców. Tydzień modlitwy za uchodźców trwa od 1 do 8 października.

 

Przyłącz się do inicjatywy i zaproś znajomych do udziału w modlitwie [kliknij w baner]:

 

 

 

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.29

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook