Meksyk dziękuje Papieżowi za pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi

Radio Watykańskie
(fot. PAP / EPA / OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)

Kościół solidaryzuje się z ofiarami trzęsienia ziemi w Meksyku. Pomoc napływa z całego świata, a szczególnie z pobliskich Stanów Zjednoczonych.

 
Również Ojciec Święty przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka przekazał na ten cel 150 tys. dolarów. W ten sposób Franciszek pragnie zachęcić także inne wspólnoty Kościoła katolickiego do duchowej i materialnej bliskości z narodem meksykańskim.
 
Dla Meksyku są to chwile ciężkiej próby. Jak twierdzi jednak sekretarz generalny episkopatu tego kraju, Meksykańczycy wykazują się w tych dniach wielką siłą ducha. 
 
"Dla nas najważniejsze w tym momencie są osoby ranne, rodziny, które straciły dom. W różnych diecezjach miasta Meksyk otwarte zostały schroniska dla tych ludzi - mówi bp Alfonso Gerardo Miranda. - W ten sposób mają gdzie mieszkać. Z wielką wdzięcznością przyjęliśmy pomoc i słowa Papieża. Bardzo tego potrzebowaliśmy. Teraz my robimy wszystko, co w naszej mocy. Pomoc dla potrzebujących koordynuje Caritas Internationalis. Jesteśmy w stałym kontakcie z Episkopatem Stanów Zjednoczonych, nawiązaliśmy bardzo dobrą współpracę. Jest to pozytywny sygnał dla świata i dla samego Meksyku. Pokazuje bowiem, że jesteśmy nie tylko przyjaciółmi, jesteśmy tą samą rodziną, tym samym Kościołem" - powiedział Radiu Watykańskiemu sekretarz generalny Episkopatu Meksyku.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook