Korea Południowa: zwierzchnicy ośmiu religii spotkają się z papieżem w Watykanie

(fot. PAP / EPA / OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)

Koreańscy zwierzchnicy religijni wybierają się jutro, 2 września, do Watykanu, by spotkać się z Franciszkiem i prosić go o modlitwę i zaangażowanie w uspokojenie relacji między dwiema Koreami, a w dalszej perspektywie w zjednoczenie podzielonego Półwyspu Koreańskiego.

 
W sumie w spotkaniu z papieżem wezmą udział przedstawiciele ośmiu głównych religii tego kraju. W większości znają oni Franciszka osobiście, bo uczestniczyli już w międzyreligijnym spotkaniu z Ojcem Świętym podczas jego wizyty w ich ojczyźnie w 2014 r.
 
Zwierzchnicy religijni bardzo poważnie podchodzą do prowokacji Korei Północnej. Podkreślają, że użycie broni atomowej byłoby katastrofą dla całej ludzkości. Zdaniem przewodniczącego koreańskiego episkopatu również reżim w Pjongjangu zdaje sobie sprawę z konsekwencji ewentualnego ataku.
 
Dlatego, jak podkreśla abp Kim Hee-jung, nie chodzi tu o realne groźby, lecz o ambicje komunistycznego dyktatora, który pragnąc nawiązać bezpośredni kontakt ze Stanami Zjednoczonymi chce, by Amerykanie traktowali go jak równego im partnera.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook