Franciszek rozmawiał z Benedyktem XVI o ŚDM

(fot. EPA/Ettore Ferrari)

Papież Franciszek spotkał się w piątek ze swym poprzednikiem Benedyktem XVI i poprosił go o modlitwę w intencji swej podróży do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży - poinformował rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

 

W wydanym komunikacie rzecznik wyjaśnił, że w piątkowe popołudnie Franciszek odwiedził emerytowanego papieża, który mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

 

Papież Bergoglio poprosił swego poprzednika, aby duchowo i w modlitwie towarzyszył mu w najbliższych dniach podczas podróży do Brazylii, w którą wyrusza w poniedziałek 22 lipca.

 

Ksiądz Lombardi przypomniał, że to Benedykt XVI, który abdykował 28 lutego, zapowiedział podczas poprzedniego zlotu w Madrycie, iż następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro.

 

Według relacji rzecznika Franciszek zaniósł Benedyktowi XVI książeczkę swej podróży wraz z jej programem, również po to, by mógł on oglądać transmisje z kolejnych jej wydarzeń. Podarował też emerytowanemu papieżowi pamiątkowy medal, przygotowany z okazji pierwszej pielgrzymki w tym pontyfikacie.

 

Papież Ratzinger - głosi komunikat - zapewnił następcę o swej modlitwie i podzielił się z nim swymi doświadczeniami z poprzednich zlotów młodzieży w Kolonii, Sydney i Madrycie.

 

Obaj papieże modlili się też razem w kaplicy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook