Papież o zamachu w Barcelonie: to nieludzki czyn i ślepa przemoc

(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)

Papież Franciszek potępił zamach terrorystyczny w Barcelonie i nazwał go "nieludzkim czynem" oraz "ślepą przemocą". Telegram kondolencyjny do metropolity stolicy Katalonii wystosował w imieniu papieża watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

 

W depeszy do arcybiskupa Barcelony kardynała Juana Jose Omella y Omella sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej napisał w piątek, że na wiadomość o "okrutnym ataku terrorystycznym, jaki zasiał śmierć i ból na Las Ramblas w Barcelonie papież Franciszek pragnie złożyć najgłębsze kondolencje z powodu ofiar, które straciły życie w tym tak nieludzkim czynie i modli się za ich wieczny odpoczynek".

 

Papież "w tej chwili smutku i bólu chce wyrazić swą bliskość z licznymi rannymi, z ich rodzinami i z całym społeczeństwem katalońskim oraz hiszpańskim" - głosi telegram.

 

"Ojciec Święty jeszcze raz potępia ślepą przemoc, która jest najcięższą obrazą dla Stwórcy i wznosi modlitwy do Najwyższego, by pomógł kontynuować z determinacją pracę na rzecz pokoju i zgody na świecie - podkreślił kardynał Parolin. Zapewnił o papieskim błogosławieństwie dla rodzin ofiar i narodu Hiszpanii.

 

W czwartkowym zamachu terrorystycznym w Barcelonie śmierć poniosło co najmniej 13 osób a ponad 100 zostało rannych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.11

Liczba głosów:

74

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Stick 09:49:43 | 2017-08-19
Krokodyle łzy...

Oceń 16 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook