Franciszek może udać się z wizytą do więzienia dla kobiet

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Podczas styczniowej wizyty w Chile w dniach 16-18 stycznia 2018 r. zaplanowane są trzy Msze św. z udziałem wiernych. Rozważana jest także m.in. papieska wizyta w więzieniu dla kobiet, a także w dwóch najważniejszych sanktuariach Kościoła katolickiego w Chile.

 

Podczas wizyty w Chile, będącej częścią styczniowej podróży papieskiej do Ameryki Południowej, zaplanowane są trzy Msze św., którym przewodniczyć będzie papież Franciszek. Ojciec Święty będzie modlił się wspólnie z wiernymi w Parku O'Higginsa w Santiago de Chile, na lotnisku Maquehue w Temuco, położonym w środkowej części kraju i na plaży Lobito w mieście Iquique na północy kraju nad Oceanem Spokojnym.

Podczas pobytu papieża w stolicy kraju rozważana jest także jego wizyta w więzieniu dla kobiet w San Joaquín, w katedrze św. Jakuba Większego, w sanktuarium św. Alberta Hurtado, chilijskiego jezuity, zwanego apostołem Chile, w narodowym sanktuarium maryjnym Maipú, poświęconym Matce Bożej z Góry Karmel a także na Chilijskim Papieskim Uniwersytecie Katolickim.

Franciszek będzie także gościem Palacio de La Moneda, siedziby prezydenta i trzech ministerstw: Spraw Wewnętrznych, Generalnego Sekretariatu Prezydenta i Generalnego Sekretariatu Rządu. Tam najprawdopodobniej odbędzie się prywatne spotkanie papieża z prezydent Chile Michelle Bachelet.

"Potwierdzenie tych miejsc spotkań pozwoli, aby wszyscy, którzy pragną uczestniczyć w tych wydarzeniach, zarówno mieszkańcy kraju, jak i obcokrajowcy, mogli z wyprzedzeniem zaplanować swój udział w uroczystościach. Zapraszamy wszystkie osoby dobrej woli do przyjęcia papieża z otwartymi sercami" - mówi sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Chile i koordynator papieskiej pielgrzymki bp Luis Fernando Ramon Pérez.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych
Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook